(Piotr Piceluk (fot. archiwum klubu). )

3:2 swój ostatni mecz w tym sezonie wygrał Rolimpex GKS Wikielec. W sobotę podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego mierzyli się na wyjeździe z Błękitnymi Orneta. Prawdziwym jokerem w talii szkoleniowca okazał się Piotr Piceluk, który wszedł an boisko na początku drugiej połowy, a by strzelić dwie bramki, potrzebował... dwóch minut.

Zawodnicy Rolimpexu GKS-u Wikielec rozegrali bardzo dobre spotkanie. Najpierw miejscowi objęli prowadzenie, potem w polu karnym był faulowany Paweł Łukasik, który sam wymierzył sprawiedliwość i do przerwy był remis. Po przerwie trener Wojciech Tarnowski dokonał dwóch zmian, na boisko weszli Kamil Tomczyk i Piotr Piceluk. Ten ostatni okazał się prawdziwym jokerem w talii trenera Tarnowskiego. Zaraz po wznowieniu gospodarze zaatakowali i wyszli na prowadzenie. Potem przyszedł czas właśnie na Piceluka, który w ciągu dwóch minut ustalił wynik spotkania. Najpierw w 70 min. doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później wspaniałym golem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Był to co prawda mecz o przysłowiową pietruszkę, ale ekipa z Wikielca nie zawiodła, zwyciężając na zakończenie ligi. Teraz zespół myślami jest już na boiskach wyższej klasy.

Błękitni Orneta – Rolimpex GKS Wikielec 2:3

1:0 26 min. Kogut

1:1 43 min. Paweł Łukasik (k)

2:1 46 min. Żurański

2:2 70 min. Piotr Piceluk

2:3 72 min. Piotr Piceluk

Rolimpex GKS Wikielec: Malanowski, (85 min. Lewandowski), Jajkowski, Kacperek, Naczas, Roszkiewicz (46 min. Tomczyk), Kołakowski, Piórkowski, Sierzputowski, Sagan (46 min. Piceluk), Łukasik (88 min. Płoski), Filipek.

W innych rozegranych w sobotę meczach Jeziorak Iława przed własną publicznością pokonał GKS Wikielec II 8:0. Wysokie zwycięstwo (5:0) odniosła także Unia Susz, która grała na wyjeździe z Zatoką Braniewo. Ekipa z Susza zakończyła rozgrywki na 3 miejscu z dorobkiem 62 punktów.