Pierwszy zespół A-klasy z awansem do okręgówki w kieszeni i 14. drużyna III ligi - te dwie ekipy rywalizowały dzisiaj na stadionie przy ulicy Sienkiewicza w ramach meczu półfinałowego Wojewódzkiego Pucharu Polski. Gospodarze, zespół Jezioraka, musieli uznać wyższość Concordii Elbląg, ulegając zespołowi trenera Piotra Rzepki 0:4.

Pierwsza połowa spotkania to dość wyrównana gra obu drużyn z lekką przewagą faworyta, III-ligowca z Elbląga. Wynik meczu otworzył w 20 minucie zawodnik Concordii Kamil Kuczkowski, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie, strzelając z główki po dośrodkowaniu z lewej strony. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć tuż po trafieniu gości, w 22 minucie, doskonałą okazję miał Wojciech Figurski. Niestety, piłka o centymetry minęła słupek. Jeszcze w pierwszej połowie dwiema skutecznymi interwencjami popisał się Grzegorz Sobiech. Bramkarz Jezioraka najpierw obronił groźny strzał przy słupku, a później zachował zimną krew w sytuacji sam na sam.

Później, między 59 a 64 minutą na boisku rozegrał się prawdziwy dramat Jezioraka. Najpierw, po błędzie obrońcy zespołu gospodarzy, zawodnik Concordii celnie strzelił głową. Chwilę później było już 3:0 po dośrodkowaniu z rogu. Czwarta, ostatnia bramka dla Concordii padła po szybkiej kontrze elblążan. W końcówce spotkania przed utratą kolejnego gola Jezioraka znów uchronił Sobiech, który w sytuacji sam na sam ponownie zatrzymał lecącą w światło bramki piłkę.

Mecz 1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, Iława, 7 czerwca

Jeziorak Iława - Concordia Elbląg 0:4 (0:1)

Jeziorak Iława: Grzegorz Sobiech (bramkarz), Krzysztof Kressin (kapitan), Dawid Kowalski, Tomasz Kaszlewicz, Michał Foj, Jarosław Rzeźnikiewicz, Radosław Galas, Łukasz Święty, Aleksander Krajewski, Daniel Madej, Wojciech Figurski. Rezerwowi: Arkadiusz Szramka (bramkarz), Kordian Wantowski, Jakub Słomski, Dominik Ćwikliński, Mateusz Liedtke, Tomasz Borkowy, Rafał Kuchnik. Trener: Wojciech Figurski.

Concordia Elbląg: Oskar Pogorzelec (bramkarz), Michał Kiełtyka (kapitan), Artur Stawikowski, Sebastian Kopeć, Michał Lewandowski, Patryk Burzyński, Michał Pietroń, Hubert Otręba, Sebastian Tomczuk, Kamil Kuczkowski, Kazuya Watanabe. Rezerwowi: Mariusz Stupak (bramkarz), Mariusz Pelc, Edil de Souza Barros, Mateusz Szmydt, Paweł Pelc. Trener: Piotr Rzepka.