(Fot. Grupa Pływacka SSP Orka Iława.)

W miniony weekend 27-28 maja w Olsztynie odbyły się międzynarodowe zawody pływackie na basenie w Aquasferze. Do stolicy Warmii i Mazur zjechało się ponad 500 zawodników z 39 klubów z czterech państw środkowej Europy. Podczas dwudniowych zmagań z iławskiej sekcji pływackiej najlepiej ścigała się Liliana Kukiełka, zdobywając 5 medali: trzy złote na 50, 100 i 200 stylem motylkowym oraz dwa brązowe na 50 i 100 m stylem dowolnym.

Filip Rybiński zdobył dwa złote medale na 50 i 100 m stylem grzbietowym, dołożyłby trzecie złoto na 200 m tym samym stylem, ale niestety po starcie przekroczył 15 m płynięcia pod wodą i został zdyskwalifikowany.

Michał Jonowski zdobył dwa srebra na 50 i 100 m stylem klasycznym, niestety nieco lepszy okazał się Rosjanin Sanzhiev Vladislav. "Misiek"- tak pływak nazywany jest w sekcji - zapowiedział: "nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa na tych dystansach i następnym razem zrobię wszystko, żeby wygrać". Michał zdobył również brąz na 200 m stylem klasycznym.

Natalia Urbańska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem motylkowym oraz dwa brązowe na 100 i 200 m stylem dowolnym. Mikołaj Musiński zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym. Patryk Jakubczyk po zaciętym wyścigu na 200 m stylem zmiennym niestety uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu.