wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2017, 20:19 komentarzy 4

(Fot. Info Iława. Część ekipy Jezioraka tuż przed wyjazdem na dzisiejszy mecz w Inowrocławiu.)

To był ostatni i bez wątpienia najważniejszy mecz w tym sezonie zespołu piłki ręcznej Jezioraka Iława. Pomimo ogromnej presji drużyna rozstrzygnęła bój o cenne punkty na swoją korzyść, pokonując ekipę Damy Radę Inowrocław 26:29 i zapewniając sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Dla ekipy Damy Radę Inowrocław dzisiejsze spotkanie z Jeziorakiem Iława było meczem o przysłowiową pietruszkę. Gospodarze ostatniego meczu sezonu w III lidze kujawsko-pomorskiej seniorów nie mieli żadnych szans na awans ani na poprawę swojej lokaty w tabeli. Czwarta drużyna ligi grała jednak z dużym zaangażowaniem i robiła wszystko, by sportowe święto popsuć rywalom, naszym reprezentantom, dla których dzisiejsze dwa punkty były na wagę złota.

Pierwsza połowa w wykonaniu Jezioraka Iława niestety nie napawała optymizmem. Zespół, grając pod dużą presją, na pewno nie prezentował swojego optymalnego poziomu, raziła nieskuteczność w ataku. Na przerwę Jeziorak schodził, przegrywając 12:14.

Na szczęście w drugiej połowie było już zdecydowanie lepiej i drużyna szczypiorniaka z Iławy ostatecznie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść 29:26 i zapewniła sobie drugą lokatę w tabeli. Zgodnie z zapowiedzią Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej oznacza to jedno - awans Jezioraka Iława do II ligi!

Damy Radę Inowrocław – Jeziorak Iława 26:29 (14:12)