(Pamiątkowe zdjęcie tegorocznych medalistów. Zawodnicy iławskiego klubu "Morena" w zielonych koszulkach (fot. archiwum klubu). )

W zawodach finałowych XVIII Indywidualnych Mistrzostw Polski w Kręglach Klasycznych Osób Niewidomych i Słabowidzących wystąpiło 9 zawodników iławskiej "Moreny". Nie brakowało sukcesów, nasi reprezentanci wywalczyli na tych zawodach trzy medale, a do czwartego brakowało naprawdę niewiele. Turniej rozegrano w dniach 23-25 marca na kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim.

Finały rozgrywane są dwuetapowo. Najpierw startują wszyscy finaliści w jednej z sześciu kategorii. Ścisły finał rozgrywany jest w obsadzie 6-osobowej.

Bardzo dobrze w tych zawodach spisała się brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy z Chorwacji Regina Szczypiorska, która wywalczyła złoty medal w kat. B1 z bardzo dobrym wynikiem 1 021 pkt. Do ścisłego finału w kat. B1 zakwalifikował się także Szczepan Polkowski, który ostatecznie wywalczył brązowy medal. Tomasz Ćwikła w kat. B3 zakończył zawody ze srebrnym medalem.

Maria Kieloch dosyć pechowo uplasowała się tuż za podium na 4 pozycji z wynikiem 1 219 pkt. Do brązowego medalu zabrakło jej jedynie 8 pkt.

Wszyscy medaliści zostali powołani do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w czerwcu w Serbii. Pozostali zawodnicy "Moreny" Irena Henisz, Marianna Dorociak, Małgorzata Kasprzycka i Rafał Chaberski zajęli miejsca od 7 do 9.