ZDZ

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Grzegorz Bukowski. )

W sobotę 25 marca w Iławie już po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do iławskiego "Mechanika" przyjechały drużyny z całego kraju, wśród nich z oddalonego o prawie 400 kilometrów Międzyrzecza czy Kielc. Tytuły mistrzów zdobyły wśród dziewcząt uczennice Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, a wśród chłopców uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach.

Zawody organizowane przez iławską „Budowlankę” odbywały się w hali sportowej iławskiego Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja. Mistrzostwa otworzyli wspólnie Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański wraz z przedstawicielką gospodarzy Bernadetą Kozicką - Kierownikiem Kształcenia Zawodowego. W zawodach udział wzięło 7 drużyn męskich i 5 drużyn damskich. O tytuł mistrza walczyli uczniowie i uczennice z Torunia, Wielunia, Olsztyna, Włocławka, Kielc, Międzyrzecza, Nadroża oraz Iławy. W końcowej klasyfikacji na miejscu trzecim wśród dziewcząt uplasowały się uczennice z ZS Ponadgimnazjalnych w Kielcach, miejsce drugie zdobyły uczennice ZS nr 1 w Wieluniu, a mistrzowski tytuł obroniły dziewczyny z ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. W klasyfikacji generalnej chłopców miejsce trzecie zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu, miejsce drugie zajęli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku. Tytuł mistrza Polski zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach.

W organizację zawodów czynnie włączyło się również Starostwo Powiatowe w Iławie, które ufundowało nagrody rzeczowe, puchary oraz medale. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej oraz nauczyciele wychowania fizycznego iławskiej "Budowlanki" - Adriana Gatlik-Przytuła, Aneta Urbańska, Lidia Zimnowodzka oraz Mirosław Szczypski.

Nagrody indywidualne odebrali: Aleksandra Bludau - najlepsza siatkarka zawodów, reprezentantka drużyny z Iławy oraz Mateusz Szós - najlepszy siatkarz zawodów, reprezentant drużyny z Kielc.