(Fot. Archiwum klubu Constract Lubawa.)

Z zespołem z ekstraklasy mierzył się I-ligowy Constract Lubawa w ramach meczu 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski. Drużyna uległa wyżej notowanemu przeciwnikowi 1:5 i zakończyła swoją tegoroczną przygodę z rozgrywkami pucharowymi. O szczegółach pisze Dawid Klejna.

Puchar Polski, choć nie jest najważniejszą rozgrywką w tym sezonie, po dobrych występach na Podlasiu był doskonałą okazją do stworzenia dobrego widowiska. Spotkania z Uniwersytetem Gdańskim z ubiegłego sezonu za każdym razem przynosiły sporo emocji i nic nie stało na przeszkodzie, żeby tak było i tym razem.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy sprawiali wrażenie pewnych siebie, a przede wszystkim gotowych na równą walkę z ekstraklasowiczem. Dobra postawa szybko przyniosła efekt w postaci bramki. Po dobrej akcji Szczepaniaka piłkę do bramki skierował Denys Diemishev i przez chwilę można było poczuć, że to może być wielkie futsalowe święto w Lubawie. Niestety, chwile szczęścia były ulotne. Grający trener drużyny przeciwnej Wojciech Pawicki najpierw łatwo ograł obrońcę, a później atomowym uderzeniem nie dał szans na dobrą interwencję Mateuszowi Lewalskiemu.

Pierwsza połowa po dosyć wyrównanej grze zakończyła się wynikiem 1:1 i w umiarkowanie dobrych nastrojach mogliśmy oczekiwać drugiej połowy. Ta jednak zawiodła oczekiwania kibiców zebranych w hali OSiR w Lubawie. Błędy w kryciu i niefrasobliwość obrońców pozwoliły gościom na zdobycie dwóch łatwych bramek. Dwa szybkie ciosy oszołomiły nieco podopiecznych Damiana Jarzembowskiego. Drużyna, grając wolno i niedokładnie, nie była w stanie realnie zagrozić doświadczonym rywalom. Podopieczni trenera Pawickiego, grając mądrze i skutecznie, skorzystali z niedokładności i błędów lubawian, zdobywając w końcowych minutach dwie kolejne bramki.

Constract żegna się z rozgrywkami Pucharu Polski i teraz w 100% musi skupić się na rozgrywkach ligowych. Już w najbliższą sobotę we własnej hali podejmie AZS Uniwersytet Warszawski.