Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum ICSTiR. )

Trybuny wypełnione niemal do ostatniego miejsca – w takiej atmosferze na parkiecie iławskiej hali sportowo-widowiskowej rozegrano mecz 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski pomiędzy Zawbudem Iława a drużyną FC Toruń, zespołem z futsalowej ekstraklasy. Od początku było wiadomo, że reprezentantom Iławy i regionu nie będzie łatwo o korzystny wynik. Tak też się stało, Zawbud uległ drużynie z Torunia 0:7.

W pierwszej połowie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Do zespołu z Torunia, który na co dzień rywalizuje w futsalowej ekstraklasie, nasi reprezentanci podeszli z respektem, pozwalając gościom na dłuższe utrzymywanie się przy piłce. Nie oznacza to, że zawodnicy Zawbudu nie mieli szans bramkowych: tych w pierwszej odsłonie wypracowali kilka, ale niestety zabrakło szczęścia. Do przerwy zgromadzeni w iławskiej hali sportowo-widowiskowej kibice oglądali tylko jedną bramkę. W czwartej minucie, po dobrze rozegranym rzucie rożnym do bramki Zawbudu trafili rywale.

Kolejny gol dla ekipy FC padł zaraz po przerwie. Później, z minuty na minuty przewaga zespołu przyjezdnego rosła i padały następne bramki. Widoczna była już duża różnica w klasie obu zespołów. Mecz zakończył się wygraną ekipy z Torunia 7:0. Tym samym swoją tegoroczną przygodę z rozgrywkami pucharowymi Zawbud zakończył na 1/16 finału.

Zawbud Iława – FC Toruń 0:7 (0:1)

Zawbud Iława zagrał w składzie: Osmański Piotr, Kolcz Paweł, Karczewski Marcin, Kowalski Dawid, Kruczkowski Rafał, Kruczkowski Radosław, Dobroński Bartosz, Wodzicki Patryk, Madej Daniel, Sobociński Remigiusz, Kacperek Piotr.

Bramki dla FC Toruń strzelili: Waszak, Elsner (2), Kieper, Morozov, Stolarski, Spychalski.