Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Karol Synowiec. )

Starcie wicelidera, zespołu Jezioraka Iława, z piątą drużyną w tabeli, ekipą SPRP Damy Radę Inowrocław, oglądali dzisiaj w iławskiej hali sportowo-widowiskowej sympatycy piłki ręcznej. Stawką sobotniego meczu było utrzymanie przez reprezentantów Iławy korzystnego drugiego miejsca w III lidze kujawsko-pomorskiej seniorów. Cel ten udało się osiągnąć, nasi pokonali rywali 28:24.

Początek spotkania, które ze względu na drogowe kłopoty gości rozpoczęło się z opóźnieniem, miał dość nerwowy przebieg, a oba zespoły grały bramka za bramkę. Dużo lepiej w wykonaniu zespołu z Iławy wyglądała na szczęście druga odsłona dzisiejszego meczu. Przez pierwszych 10 minut szczypiorniści Jezioraka stracili tylko jedną bramkę, co pomogło im w wypracowaniu 5-punktowego prowadzenia. Ostatnie minuty spotkania znów były jednak dość nerwowe, a spotkanie trzymało zgromadzonych w hali sportowo-widowiskowej kibiców w napięciu do samego końca. Na trzy minuty przed syreną przewaga zespołu z Iławy wynosiła zaledwie 1 bramkę, ale na szczęście nie zawiodła skuteczność ataku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych reprezentantów 28:24. Taki wynik to dla Jezioraka Iława gwarancja zachowania drugiej lokaty w tabeli.

Teraz przed piłkarzami ręcznymi z Iławy dłuższa przerwa. Na kolejne emocje sympatycy szczypiorniaka czekać będą do końca stycznia.

Jeziorak Iława – SPRP Damy Radę Inowrocław 28:24 (11:10)

Najwięcej bramek w tym meczu strzelili dla Jezioraka: Jaworski (10) i Gawiński (7).