wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2016, 18:34

Do czterech wygranych i jednej przegranej zespół piłki ręcznej z Iławy dopisał dzisiaj pierwszy w tym sezonie remis. W rozegranym na wyjeździe meczu szczypiorniści Jezioraka zremisowali z Borowiakiem Czersk 29:29.

Kibice piłki ręcznej w Czersku oglądali dzisiaj starcie drugiej (Jeziorak Iława) i trzeciej (Borowiak Czersk) drużyny w ligowej tabeli. Przez pierwsze 10 minut zespoły prowadziły wyrównany pojedynek, później inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej połowy, która zakończyła się rezultatem 16:14 dla Czerska.

W drugiej odsłonie iławianie zagrali zdecydowanie lepiej. W szczególności bramkarz Jezioraka Grzegorz Dudek był w wyśmienitej dyspozycji i kilkukrotnie swoimi interwencjami ratował iławian z opresji. Na zaledwie 5 minut przed końcem spotkania szczypiorniści Jezioraka zdołali wyrównać i pomimo bardzo nerwowej końcówki zespół wytrzymał presję i w trudnym meczu wywalczył 1 punkt.

Ekipa szczypiorniaka z Iławy ma na swoim koncie 9 punktów. Dotychczas Jeziorak czterokrotnie wygrał, raz przegrał i raz zremisował.

MLKS Borowiak Czersk - Jeziorak Iława 29:29 (16:14)