wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2016, 19:59

(Fot. Archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne. )

W rozegranym w sobotę 12 listopada zaległym meczu 1 kolejki III ligi piłki ręcznej szczypiorniści iławskiego Jezioraka wysoko pokonali ostatni zespół w tabeli, MKS Krajna Nakło 44:26.

- Jesteśmy głodni wygranej po naszym ostatnim niepowodzeniu. Postaramy się zrehabilitować się w oczach naszych kibiców – zapowiadali przed rozegranym dziś na wyjeździe szczypiorniści iławskiego Jezioraka.

Tę obietnicę udało się w pełni zrealizować. Iławianie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem ligowego outsidera, prowadząc praktycznie od początku do końca. O ich zwycięstwie przesądziła już właściwie pierwsza połowa – na przerwę zespoły schodziły z 12-bramkową przewagą zespołu z Iławy. W drugiej odsłonie szczypiorniści Jezioraka „dorzucili” kolejne 21 bramek i wygrali z ogromną przewagą 44:26. Swoją formę strzelecką potwierdzili dwaj wyborowi strzelcy iławskiego zespołu Gawiński i Jaworski, którzy mogli dopisać do swojego konta odpowiednio po 10 i 9 bramek.

Po pięciu rozegranych meczach Jeziorak ma na koncie 8 punktów. Dotychczas czterokrotnie wygrał i raz przegrał. Swój kolejny mecz piłkarze ręczni z Iławy rozegrają 19 listopada, także na wyjeździe z ekipą MLKS Borowiak Czersk, wiceliderem III ligi, który wygrał wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Będzie to z pewnością wymagający przeciwnik.

MKS Krajna Nakło – ITS Jeziorak Iława 26:44 (11:23)