wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 listopada 2016, 08:28

(Fot. GKS Wikielec. )

Pojedynek pierwszej i 13 drużyny w tabeli IV ligi, jaki można było w sobotę oglądać w Wikielcu, bez zaskoczenia. Lider, zespół GKS-u Wikielec, pewnie i efektownie pokonał Tęczę Biskupiec aż 5:1.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. GKS Wikielec rozpoczął bardzo dobrze, widać było chęć odniesienia zwycięstwa. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się niezawodny Paweł Łukasik. W 19 minucie dał o sobie znać Piotr Piceluk i było 2:0. W siedem minut później instynktem strzeleckim popisał się doświadczony Remi Sobociński, który podwyższył na 3:0, a jeszcze przed przerwą kolejny raz pokonał bramkarza gości.

W drugiej odsłonie Wikielec chyba zadowolił się wysokim prowadzeniem, a goście z Biskupca zaczęli coraz śmielej atakować bramkę gospodarzy. W 51 minucie udało się im zdobyć pierwszego i jedynego w tym spotkaniu gola, choć okazji mieli więcej. Wreszcie, w 75 minucie wynik spotkania na 5:1 ustalił Paweł Alancewicz, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. Trzeba też odnotować, że mecz miał dość ostry charakter, zawodnicy z Biskupca otrzymali dwie czerwone kartki. Groźnej kontuzji, prawdopodobnie skręcenia stawu skokowego, doznał zawodnik z Wikielca Paweł Łukasik.

Ostatni mecz rundy jesiennej piłkarze z Wikielca rozegrają 11 listopada w Braniewie. Zarząd klubu organizuje dla kibiców wyjazd na ten mecz. Chętni mogą stawić się 11 listopada o godz. 11:00 na stadionie w Wikielcu. Tam będzie na nich czekał specjalny autokar, który pojedzie do Braniewa.

Zwycięstwo umocniło pozycję GKS-u na fotelu lidera IV ligi. W innym rozegranym w sobotę meczu IV ligi Unia Susz na własnym stadionie pokonała Warmiaka Łuktę, dzięki czemu awansowała na trzecią lokatę w tabeli.

Rolimpex GKS Wikielec – Tęcza Biskupiec 5:1 (4:0)

7 min. 1:0 Paweł Łukasik
19 min. 2:0 Piotr Piceluk
26 min. 3:0 Remi Sobociński
40 min. 4:0 Remi Sobociński
51 min 4:1 Adrian Chabera
75 min 5:1 Paweł Alancewicz

Rolimpex GKS Wikielec: Malanowski, Kacperek, Piórkowski, (58 min. Kwiatkowski) Sagan, Waląg, Francuz, Piceluk (67 min. Płoski) Alancewicz, Łukasik (50 min. Kołakowski), Matsiukiewicz (63 min. Tomczyk), Sobociński.