wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2016, 20:35 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Za nami ostatni mecz Jezioraka Iława w rundzie jesiennej. W sobotnie popołudnie drużyna Wojciecha Figurskiego na stadionie w Wikielcu pokonała rezerwy GKS-u 5:0 i jeszcze raz potwierdziła swoją pozycję niekwestionowanego lidera jesieni A-klasy. Nie zawiedli kibice - mecz obserwowało kilkaset osób, w większości z Iławy. Nie zabrakło też zorganizowanego dopingu i efektownej oprawy spotkania.

Kibice nie zdążyli jeszcze zająć miejsc, a już było 1:0 dla Jezioraka. Akcję prawą stroną poprowadził w swoim stylu Radosław Galas, który strzałem w długi róg pokonał Malanowskiego. W pierwszej połowie na listę strzelców dla Jezioraka wpisał się jeszcze Rafał Kuchnik, który popisał się efektowną, indywidualną akcją. W końcówce bramek dla drużyny z Iławy mogło być więcej, ale Malanowski ustrzegł swój zespół przed większą stratą. Niewykorzystaną okazję miał w pierwszej odsłonie meczu Wojciech Figurski, którego strzał z około 5 metrów trafił w interweniującego bramkarza. Golkipera nie zaskoczył też strzał Daniela Madeja z rzutu wolnego w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Już w drugiej odsłonie meczu na 3:0 podwyższył Daniel Madej, który z około 20 metrów, wykonując rzut wolny, przymierzył w samo okienko. Na 4:0 strzelił Wojciech Figurski, który po ładnej akcji, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, umieścił piłkę w siatce. Wynik ustaliła na 5:0 druga bramka grającego trenera, który tym razem pokonał bramkarza mocnym, efektownym strzałem. Dwie sytuacje miał też w drugiej połowie Krzysztof Kressin, jednak pozostały one niewykorzystane.

Bardzo dobrym meczem Jeziorak pokazał, że gra dla kibiców i nie przez przypadek po całej rundzie zajmuje pozycję lidera swojej klasy rozgrywkowej.

GKS II Wikielec – Jeziorak Iława 0:5 (0:2)

0:1 – Radosław Galas (2’)

0:2 – Rafał Kuchnik (20’)

0:3 – Daniel Madej (59’)

0:4 – Wojciech Figurski (62’)

0:5 – Wojciech Figurski (80’)