wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2016, 21:06 komentarzy 2

(Fot. GKS Wikielec. )

Bardzo dramatyczny przebieg miał rozegrany dzisiaj w Wikielcu mecz miejscowego GKS-u z Błękitnymi Orneta. Lider tabeli do przerwy przegrywał już 0:3, jednak ostatecznie zdołał rozstrzygnąć mecz 4:3.

Po pierwszej połowie Rolimpex GKS Wikielec był już w przysłowiowym ,,piekle”. Zespół gości z Ornety grał bardzo dobrze i punktował, wykorzystując dogodne sytuacje i błędy w obronie. Bardzo aktywni byli napastnicy Błękitnych, a Wikielec pozostawał bezradny.

Burza, jaka musiała mieć miejsce podczas przerwy w szatni Wikielca, a także dwie szybkie zmiany przyniosły efekty. Pierwszy sygnał do natarcia dał popularny ,,Alan”, który pokonał bramkarza gości. Później kapitalnym strzałem z dystansu popisał się bardzo pracowity Paweł Łukasik. Bramka kontaktowa dała nadzieję, że ten mecz jeszcze można było wygrać. Na pięć minut przed końcem przytomnie w polu karnym zachował się Michał Kwiatkowski, który doprowadził do remisu. Wtedy Wikielec poczuł piłkarską ,,krew” i cały czas przebywał w polu karnym Ornety. Wreszcie w 90 minucie niezawodny snajper Remigiusz Sobociński ustalił wynik spotkania na 4:3, zdobywając czwartego gola.

Na stadionie zapanowała prawdziwa euforia, takich emocji sympatycy piłki nożnej i GKS-u już dawno nie przeżywali. Zespołowi należą się gratulacje za serce i grę do końca. Oby jak najwięcej takich spotkań.

Swój następny mecz Wikielec rozegra ponownie na własnym boisku 5 listopada o 17:00, kiedy to podejmie Tęczę Biskupiec.

Rolimpex GKS Wikielec – Błękitni Orneta 4:3 (0:3)

0:1 4 min. Mateusz Różowicz
0:2 9 min. Piotr Różański
0:3 43 min. Kamil Lulliles
1:3 57 min. Paweł Alancewicz
2:3 77 min. Paweł Łukasik
3:3 85 min. Michał Kwiatkowski
4:3 90 min. Remigiusz Sobociński

Rolimpex GKS Wikielec – Malanowski, Sobociński, Kacperek, Piórkowski, Sagan (88 min. Suchocki), Kołakowski (46 min. Waląg), Francuz, Tomczyk (46 min. Kwiatkowski), Alancewicz, Łukasik, Matsiukiewicz (77 min. Płoski).