wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 października 2016, 08:53

(Fot. Archiwum własne. Zdjęcie ilustracyjne. )

W rozegranym dzisiaj w Jezioranach meczu 14 kolejki IV ligi lider z Wikielca bez większych trudności poradził sobie z rezerwami olsztyńskiego Stomilu. GKS pokonał jeszcze do niedawna trzecią drużynę w tabeli 2:0 po golach Remigiusza Sobocińskiego i Pawła Łukasika i po raz kolejny obronił pozycję lidera swojej klasy.

Podopieczni trenera Marka Czachorowskiego rozstrzygnęli spotkanie już w pierwszej połowie: najpierw w 24 minucie spotkania na listę strzelców dla zespołu z Wikielca wpisał się Remigiusz Sobociński, a sześć minut później na 2:0 podwyższył Paweł Łukasik. Przeciwnik nie odpowiedział ani jedną bramką, natomiast GKS miał jeszcze wiele innych, niewykorzystanych sytuacji. Dwóch goli dla zespołu z Wikielca (strzelonych przez Tomczyka i Sobocińskiego) nie uznał arbiter. Swój kolejny mecz Rolimpex rozegra w piątek 28 października o 19:00, kiedy to na własnym boisku podejmie Błękitnych Orneta.

Swój mecz 14 kolejki IV ligi wygrała także Unia Susz, która na wyjeździe pokonała Tęczę Biskupiec 2:1. Zespół z Susza zanotował pokaźny awans i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Stomil II Olsztyn – Rolimpex GKS Wikielec 0:2

24 min. 0:1, Remigiusz Sobociński
30 min. 0:2, Paweł Łukasik

GKS zagrał w składzie: Malanowski, Sobociński, Kacperek (54 min. Waląg), Piórkowski, Sagan, Kołakowski, Francuz, Tomczyk (68 min. Kwiatkowski), Alancewicz (68 min. Suchocki), Łukasik, Matsiukiewicz (75 min. Płoski).