wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2016, 16:30

(Fot. Archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne. Daniel Madej strzelił dzisiaj dwie bramki, obie z rzutów karnych. )

Trwa świetna sportowa passa Jezioraka. Drużyna z Iławy w rozegranym dzisiaj na wyjeździe meczu 9 kolejki A-klasy pokonała LZS Mszanowo 5:0 i obroniła fotel lidera swojej klasy rozgrywkowej. To już szóste z rzędu zwycięstwo drużyny z Iławy, a do rozegrania w tej rundzie pozostają już tylko dwa mecze. – Mam nadzieję, że do końca utrzymamy dobrą formę – mówi trener Wojciech Figurski.

Mecz układał się pomyślnie dla Jezioraka już od pierwszych minut spotkania. Wynik otworzył szybko, bo już w 9 minucie, Krzysztof Kressin, który wykorzystał błąd bramkarza. W 20 minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Daniela Madeja, było już 2:0. Pod koniec pierwszej połowy, w 42 minucie, wynik podwyższył Remigiusz Parulis, który wykończył akcję całego zespołu, ominął bramkarza i trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie sytuacja na polu gry nie uległa zmianie, warunki na boisku nadal dyktował zespół z Iławy. W 62 minucie na listę strzelców dla Jezioraka wpisał się Wojciech Figurski. Wynik na 5:0 w 85 minucie ustalił Daniel Madej, który ponownie nie dał bramkarzowi szans, wykonując rzut karny.

- To było z pewnością zasłużone zwycięstwo, kontrolowaliśmy przebieg całego meczu. W tej rundzie do rozegrania pozostały nam dwa mecze, mam nadzieję, że zachowamy formę – podsumowuje trener Jezioraka Wojciech Figurski.

W innym rozegranym dzisiaj meczu A-klasy Osa Ząbrowo na własnym boisku zremisowała z Orłem Ulnowo 2:2.

LZS Mszanowo – ITS Jeziorak Iława 0:5 (0:3)

0:1 – Krzysztof Kressin (9’)

0:2 – Daniel Madej (20’)

0:3 – Remigiusz Parulis (42’)

0:4 – Wojciech Figurski (62’)

0:5 – Daniel Madej (85’)