wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 września 2016, 19:37 komentarzy 3

(Fot. Info Iława. )

Obfitującym w bramki widowiskiem był rozegrany na stadionie przy Sienkiewicza mecz czwartej kolejki A klasy pomiędzy Jeziorakiem Iława a Liderem Złotowo. Zmobilizowani gospodarze całkowicie zatarli nie najlepsze wrażenie pozostawione po porażce z ubiegłego tygodnia, pokonując niedawnego wicelidera tabeli aż 8:0.

Wynik spotkania otworzył już w trzeciej minucie obrońca Lidera Złotowo, który pechowo dla swojej drużyny, chcąc wybić piłkę, niefortunnie posłał ją w kierunku bramki swojego zespołu, całkowicie zaskakując golkipera. Po bramce samobójczej inicjatywę całkowicie przejęli piłkarze Jezioraka. W 11 minucie Wojciech Figurski, wykorzystując znakomite podanie od Radosława Gallasa, podwyższył na 2:0. Kolejną skuteczną akcję gospodarzy kibice oglądali w 21 minucie – tym razem na listę strzelców wpisał się Gallas, któremu asystował Daniel Madej. Jako ostatni w pierwszej połowie bramkarza drużyny przyjezdnej pokonał Krzysztof Kressin, który popisał się potężnym, efektownym strzałem z 25 metrów, umieszczając piłkę pod poprzeczką. Już w drugiej połowie z dystansu celnie strzelił także Jarosław Rzeźnikiewicz, szósta bramka padła po „główce” Krzysztofa Kressina, a siódma po indywidualnym rajdzie z połowy boiska Remigiusza Parulisa. Wynik ustalił na 8:0 Aleksander Krajewski, który pokonał golkipera po indywidualnej akcji.

W 5 kolejce A klasy Jeziorak Iława zmierzy się z Osą Ząbrowo. Mecz odbędzie się na stadionie w Ząbrowie w sobotę, 17 września o godzinie 16:30. Wcześniej, w najbliższy wtorek o godzinie 16:00, podopieczni trenera Figurskiego rozegrają mecz z Unią Susz w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Jeziorak Iława – Lider Złotowo 8:0 (4:0)

3’ – samobójcza

11’ – Wojciech Figurski

21’ – Radoław Gallas

25’ – Krzysztof Kressin

55’ – Jarosław Rzeźnikiewicz

60’ – Krzysztof Kressin

70’ – Remigiusz Parulis

85’ – Aleksander Krajewski

Jeziorak zagrał w składzie: Sobiech, Kowalski, Kaszlewicz, Kressin, Ostanek, Krajewski, Gallas, Rzeźnikiewicz, Madej, Figurski, Ciurkowski. Rezerwa: Sbikowski, Szramka, Parulis, Ćwikliński, Kochalski, Słomski.