wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2016, 12:15 komentarzy 2

(Fot. Runmageddon (materiały prasowe).)

Około 1400 zawodników z całej Polski rywalizowało na 12-kilometrowej trasie Górskiego Runmageddonu Classic w Myślenicach. Jako pierwszy bieg szyty na miarę prawdziwego komandosa ukończył Mateusz Krawiecki, 27-latek z Lubawy.

Dobra zabawa, ale i prawdziwy test siły i charakteru - Górski Runmageddon Myślenice to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń. Podczas ekstremalnych wyścigów wchodzących w skład cyklu Runmageddon trzeba się m.in. czołgać w błocie i pod zasiekami, skakać, wspinać, przedzierać się przez dym, czy wdrapywać po ścianach. Za jedną z najtrudniejszych przeszkód uznawana jest "Ta Jedyna" - rozciągnięta pomiędzy dwoma brzegami rzeki lina, za pomocą której trzeba przeprawić się na drugą stronę, używając jedynie siły rąk i nóg. W Myślenicach organizatorzy przygotowali też dla zawodników ekstremalną ślizgawkę o długości 60 m - zjazd zakończony był orzeźwiającą błotną kąpielą.

Zwycięzcą rozegranego w ostatnią sobotę biegu dla prawdziwych twardzieli i twardzielek (chętnie startują także kobiety) został Mateusz Krawiecki z Lubawy, któremu pokonanie dystansu 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód zajęło 01:51:52.