wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 sierpnia 2016, 11:57

(Fot. Archiwum klubu. Klaudia Maria Żelazowska. )

Kolejne bardzo udane występy strzeleckie mają za sobą reprezentanci Iławskiego Klubu Sportu "Morena". W Chorzowie na najwyższym stopniu turniejowego podium stanęła Wioletta Zarzecka, a w miejscowości Łajs najlepsza była Klaudia Maria Żelazowska. Odpowiednio 4 i 7 miejsce zajęli panowie z "Moreny": Roman Jagodziński i Dariusz Zarzecki.

W Chorzowie rozegrano Ogólnopolski Turniej w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących w postawie leżąc. Klub IKS „Morena” reprezentowała Wioletta Zarzecka, która jak zwykle nie zawiodła i tym samym wygrała w swojej kategorii.

Z kolei w miejscowości Łajs odbył się kolejny z cyklu Ogólnopolski Turniej w Strzelectwie Pneumatycznym Osób Niewidomych i Słabowidzących w trzech postawach. Mordercza konkurencja wymagała bardzo dużej koncentracji, umiejętności i kosztowała sporo wysiłku nawet doświadczonych zawodników.

W kategorii kobiet 3x20 po kolei w postawach klęcząc, leżąc i stojąc w przepisowym czasie dwóch godzin zwyciężyła Klaudia Żelazowska z wynikiem 627,3 pkt, reprezentantka „Moreny”. Po raz pierwszy startowała również Bożena Wiechowska, która wdraża się w tajniki dyscypliny.

W konkurencji mężczyzn 3x40 Roman Jagodziński zajął 4 miejsce z wynikiem 1218,3 pkt, a Dariusz Zarzecki był 7.