(Fot. Archiwum własne. Zdjęcie ilustracyjne. )

Po dobrym i ciekawym spotkaniu Jeziorak Iława pokonał w sparingu beniaminka IV ligi, zespół Delfin Rybno.

Obydwa zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Prym wiedli piłkarze trenera Wojciecha Figurskiego, choć to goście jako pierwsi stworzyli sytuację bramkową. Już w 8 minucie groźnie strzelili do bramki Jezioraka, ale Maciej Kula popisał się dobrym refleksem i sparował na rzut różny. W 13 minucie przytomnie w polu karnym zachował się Daniel Madej, który pokonał bramkarza z Rybna. Ten sam zawodnik w 34 minucie ponownie wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie przyjezdni rzucili się do odrabiania strat. W 56 minucie po jednej z akcji pod bramką Grzegorza Sobiecha było bardzo groźnie, ale w porę Krzysztof Kressin wybił futbolówkę z pustej bramki Jezioraka. W 80 minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Rybna. Egzekutorem był dobrze znany zawodnik Bazyli Jabłonowski, który strzelił dość silnie, ale jego intencje wyczuł dobrze dysponowany Grzegorz Sobiech, który obronił rzut karny. Po tej akcji poszła szybka kontra gospodarzy i Wojciech Figurski podwyższył na 3:0. Chwilę później znów miało miejsce zamieszanie pod bramką Rybna. Dobrym i celnym strzałem z dystansu popisał się młody Grzegorz Kochalski, ustalając wynik spotkania na 4:0.

Jeziorak Iława – Delfin Rybno 4:0

Bramki zdobywali:
13 min. Daniel Madej 1:0
34 min. Daniel Madej 2:0
81 min. Wojciech Figurski 3:0
82 min. Grzegorz Kochalski 4:0

Jeziorak Iława: Kula, Kressin, Ostanek, Kowalski, Sbikowski, Ćwikliński, Rzeźnikiewicz, Madej, Parulis, Krajewski, Figurski. Na zmiany wchodzili: Sobiech, Burny, Kuchnik, Ciurkowski, Kochalski, Słomski.

Następny mecz iławianie zagrają 6 sierpnia o godzinie 18:00 z Kormoranem Zwierzewo.