(Fot. Archiwum MKS-u Zryw Volley Iława.)

Tuż za podium uplasowały się siatkarki MKS-u Zryw Volley Iława Aleksandra Tomaszewska i Joanna Karpińska podczas Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kadetek w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Nasze siatkarki plażowe w dniach 20-21 lipca w Obornikach Śląskich rywalizowały o medale mistrzostw.

Kadetki Zrywu pewnie wygrały mecz o wejście do finałowej czwórki. Bardzo dramatyczny mecz o brązowy medal z siatkarkami z zaprzyjaźnionego Strzelina układał się dla Zrywu dobrze. Pierwszy set zakończył się wygraną 21:19, drugi identycznym wynikiem, ale niestety dla przeciwniczek. Set trzeci, decydujący o zwycięstwie, pozostanie w pamięci siatkarek i trenerów na długo. Nasze zawodniczki objęły prowadzenie 13:9 (później 14:12), lecz po dramatycznej końcówce szala zwycięstwa przechyliła się na stronę przeciwniczek. Po walce wygrały one 17:15 i cieszyły ze zdobycia brązowego medalu.

- Dla każdego sportowca miejsce tuż za podium jest zawsze przykrym doznaniem, szczególnie gdy toczy się wyrównaną walkę i o wyniku decydują detale i odrobina sportowego szczęścia - mówi trener Zrywu Mieczysław Pietroczuk. - Jestem zadowolony z występu Oli i Asi, bo zagrały dobre zawody, pewnie przeszły pierwsze dwie rundy, w trzeciej uległy przyszłym brązowym medalistkom. Taki jest sport, musimy po raz kolejny w tym sezonie przełknąć gorzką pigułkę, wyciągać wnioski i pracować dalej.