wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 maja 2016, 09:14 komentarzy 1

(Fot. Info Iława. )

Choć iławski Jeziorak awans do A-klasy ma już w kieszeni, to nie zamierza odpuszczać ostatnich spotkań sezonu. Wręcz przeciwnie, trener Wojciech Figurski zapowiedział, że drużyna będzie chciała wygrać wszystkie mecze, jakie pozostały jeszcze do rozegrania. Na razie ten plan udaje się realizować. W rozegranym w sobotę spotkaniu Jeziorak pokonał Olimpię Kisielice 3:0.

Mecz był ciekawym sportowym widowiskiem z dość licznym udziałem kibiców z Iławy, którzy zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami zadbali o oprawę spotkania.

Wynik otworzył już w 2 minucie Grzegorz Ostanek, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego od Daniela Madeja. Potem nastąpiła chwila dekoncentracji piłkarzy Jezioraka. Próbowali wykorzystać ją gospodarze, którzy zawędrowali pod bramkę zaskoczonego Grzegorza Sobiecha. Był to pierwszy sygnał, że ekipa z Kisielic w starciu z Jeziorakiem nie boi się podejmowania akcji ofensywnych. Piłkarzom Olimpii w trakcie całego meczu udało się zagrozić bramce iławian kilkakrotnie, głównie za sprawą Adama Korzeniaka i Sylwestra Cieplińskiego. Gospodarzom zabrakło jednak skuteczności. Swoje okazje na podwyższenie wyniku wykorzystali natomiast piłkarze Jezioraka: Rafał Kuchnik, który pokonał bramkarza gospodarzy w 47 minucie i Daniel Madej, który w 58 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0. W meczu widoczna była przewaga Jezioraka, choć w oczy rzucała się dziurawa linia defensywna zespołu, która grała bez Krzysztofa Kressina.

- Olimpia na pewno zasłużyła na bramkę w tym meczu, bowiem atakowała groźnie - komentował po meczu trener Jezioraka Wojciech Figurski. - Popełniliśmy za dużo błędów w liniach defensywnych. Mecz mógł się podobać, był to rywal, który próbował nawiązać z nami grę i było ciekawie.

Następny mecz Jeziorak zagra na własnym stadionie w sobotę, 4 czerwca, o godzinie 17:00 z Jordanem Kazanice.

Olimpia Kisielice – Jeziorak Iława 0:3

Bramki dla iławian: Grzegorz Ostanek (2 min.), Rafał Kuchnik (47 min.) i Daniel Madej (58 min.).

Olimpia Kisielice: Kołodziejski, Ciepliński S., Napierski, Ciepliński P., Pawłowski, Gwiazda, Burny, Krajewski, Michalski, Korzeniak, Tarnecki. W rezerwie byli: Melerski, Kwaśniewski, Serwatka, Góra, Zastawny, Wojtczuk.

Jeziorak Iława: Sobiech, Madej, Ostanek, Parulis, Kaszlewicz, Rzeźnikiewicz (65 min. Kochalski), Burny, Krajewski (46 min. Wojciechowski), Ćwikliński (60 min. Sbikowski), Figurski, Kuchnik (70 min Ciurkowski).