(Fot. Archiwum klubu. Na zdjęciu Klaudia Maria Żelazowska. )

Na rozegranym w Dadaju Półfinale Mistrzostw Polski Północnej Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym w postawie stojąc i leżąc startowało pięcioro zawodników iławskiej „Moreny”.

Znakomitą formą może pochwalić się Klaudia Maria Żelazowska, która wygrała obie konkurencje i pobiła swój rekord życiowy w postawie stojąc KPN 40 z wynikiem 415,8 pkt.

Roman Jagodziński wywalczył w postawie stojąc 6 miejsce, a w postawie leżąc 9. Wśród kobiet Krystyna Has była odpowiednio 8 i 7.

Wymienieni zawodnicy uzyskali awans do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Ustce.

Mniej szczęścia mieli natomiast Zdzisław Bazydło i Dariusz Zarzecki, którzy zajęli na zmianę 13 i 14 miejsce, co uniemożliwiło im dostanie się do wymarzonej dwunastki wśród mężczyzn. W finale startować będzie również Wioletta Zarzecka jako ubiegłoroczna Mistrzyni Europy. Do startów zawodników przygotowywał trener klubu Arkadiusz Szewczyk.