wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2016, 09:38

(Fot. Archiwum klubu.)

W niedzielę na stadionie we Frednowych rozegrano A-klasowe derby gminy Iława. W starciu zespołu GKS Wikielec II/Frednowy i Osy Ząbrowo lepsi okazali się gospodarze.

Mecz miał dwa oblicza. Pierwszą połowę zdecydowanie zdominowali piłkarze Osy, którzy śmiało atakowali bramkę lidera tabeli. Gole dla Osy padły w końcowych fragmentach gry: w 40 min. Rafał Strączek zdobył pierwszego gola, a w dwie minuty później Jarosław Chodowiec podwyższył na 2:0. Już wydawało się, że lider został znokautowany.

Reprymenda w szatni, której podopiecznym udzielił podczas przerwy trener Dymowski, okazała się jednak skuteczna. W drugiej połowie spotkania zespół z Frednowych zaczął grać jak na nut. W 67 min. sprytne podanie Kruczkowskiego wykorzystał Sylwek Kuciński, który pokonał bramkarza gości. W 80 minucie po bramce Jarosława Otręby, który huknął jak z armaty, był remis. Wreszcie, na zaledwie cztery minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra, Rafał Kruczkowski wykorzystał dobre dogranie Kucińskiego i umieścił piłkę w siatce Osy. Lider tabeli wrócił z dalekiej podróży: na przerwę schodził, przegrywając 0:2, a ostatecznie wygrał 3:2.

GKS II Wikielec/Frednowy – Osa Ząbrowo 3:2 (0:2)

Bramki dla Frednowych: Sylwester Kuciński, Jarosław Otręba i Rafał Kruczkowski.

Bramki dla Ząbrowa: Rafał Strączek i Jarosław Chodowiec.

GKS II Wikielec/Frednowy: Szramka, Gerych, Szkamelski, Kijewski, Dymowski, Otręba, Pieńkowski, Kruszyński, Wrzesiński, Kuciński, Kamiński oraz Kruczkowski, Wiśniewski, Kopczewski, Kopaczewski, Besser, Łopatyński.

Osa Ząbrowo: Maliszewski, Szczypiński, Zagórny, Nakonieczny, Czarnowski, Marciniak, Rodak G., Solecki, Chodowiec, Strączek, Borkowy oraz Bieluch, Rodak Ł., Harmaciński.

Sportowy weekend 23-24 kwietnia. Wyniki

Radość kibiców w Wikielcu, bowiem trzecioligowcy zainkasowali kolejne trzy punkty, smutek w Suszu, bowiem Unia przegrała na własnym obiekcie. Swoje mecze wygrali także lubawski Motor i iławski Jeziorak, który jest coraz bliżej awansu do A-klasy. Derby we Frednowych dla miejscowych.

III liga piłkarska

GKS Rolimpex Wikielec – KP Wasilków 3:0

Zdecydowana wygrana zespołu Rolimpexu Wikielec, Wasilków odprawiony z trzema bramkami. Był to bardzo dobry mecz podopiecznych trenera Wojciecha Tarnowskiego, GKS wreszcie zagrał na swoim normalnym poziomie.

IV liga piłkarska

Amex Bączek Unia Susz – Błękitni Orneta 0:1

Przykra wpadka zespołu z Susza. Zwycięska bramka padła w końcowych fragmentach meczu. Szkoda, bowiem mecz był bardzo wyrównany.

Motor Lubawa – DKS Dobre Miasto 2:0

Klasa okręgowa

Czajkowski Radomniak Radomno – Wel Lidzbark 3:1

Kolejny dobry mecz ekipy z Radomna i zasłużona wygrana pod wodzą trenera Mówińskiego. Cieszy dobra forma zespołu.

Jeziorak Iława – Iskra Smykówko 6:0

Lider nie zwalnia tempa - kolejny przeciwnik odprawiony z bagażem sześciu bramek. Jest to kolejny pewny krok Jezioraka do A-klasy. Cały zespół zasłużył na pochwałę.

Olimpia Kisielice – LZS Jamielnik 5:0

Jordan Kazanice – GKS Szymbark 1:0