(Fot. Archiwum klubu. )

Dosłownie do ostatnich sekund trzymali widzów w napięciu zawodnicy ITR-u Jezioraka Iława, którzy dzisiaj (w sobotę, 9 kwietnia) zmierzyli się w Kwidzynie z tamtejszym MTS-em. Nasi reprezentanci w III lidze seniorów przywieźli z sąsiedniego powiatu zwycięstwo.

Zespół z Iławy, który do przerwy przegrywał 12:14, ostatecznie wywalczył zwycięstwo 29:28.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie wychodziła na więcej niż dwubramkowe prowadzenie. Dopiero w końcówce zespół z Kwidzyna zdobył przewagę i ostatecznie drużyna z Iławy schodziła na przerwę, przegrywając 12:14.

Na początku drugiej połowy szczypiorniści Jezioraka zaczęli odrabiać straty i wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Gospodarze jednak nie odpuszczali i kilka minut później doprowadzili do remisu. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. W ostatnich sekundach meczu nasz zespół skutecznie wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyniku 29:27. Chwilę potem rzut karny wybronił Grzegorz Dudek, a na 30 sekund przed końcem spotkania trener wziął czas, po którym przeciwnikom udało się zdobyć bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:28.

Po raz kolejny aż 10 bramek dla swojego zespołu rzucił Michał Gawiński.

MTS Kwidzyn – ITR Jeziorak Iława 28:29 (14:12)

Skład i bramki: Kapciński, Dudek, Seroczyński - Miklewski, Patalon, Gostrowski, Kamiński (1), Kosopud (1), Kalwas (5), Jarząb (7), Przytuła (1), Gawiński (10), Kęsicki (4), Szajkowski, Baliński.