(Fot. Zbigniew Wasilewski.)

W dniu 12 marca w hali sportowej przy Liceum Profilowanym nr II Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie w drugim meczu półfinałowym Tczewskiej Ligi Siatkówki Kobiet stanęły ponownie naprzeciw siebie drużyny z gminy Susz: KS Tęcza Kamieniec oraz Volley Vasyl.

Pierwsze spotkanie w fazie play-off w dniu 5 marca zakończyło się zwycięstwem Tęczy 2 : 0 (25:17; 25:14).

W meczu rewanżowym dziewczęta z Volley Vasyl obejmowały prowadzenie na początku seta i utrzymywały je do zdobycia przez siebie 12 punktu. Od tego momentu na każdy punkt zdobyty przez Volley Vasyl Tęcza odpowiadała kilkoma i doprowadziła do zwycięstwa 2 - 0 (25:20; 25:17).

W swoim debiucie w Tczewskiej Lidze Siatkówki Tęcza zagra w finale, a Volley Vasyl będzie walczył o III miejsce. Pierwsze mecze finałowe rozegrane zostaną 19 marca, a rewanże i ewentualny "złoty set" 2 kwietnia.

Finałową czwórkę uzupełniły faworytki ligi: I LO Tczew oraz UKLO Tczew. Pierwsze spotkanie półfinałowe wygrała drużyna I LO. Drugiego finalistę poznamy jednak dopiero 19 marca.

W rundzie zasadniczej Tęcza nie zaznała żadnej porażki, wygrywając zdecydowanie większość swoich meczów. Po zapewnieniu sobie zwycięstwa w rundzie zasadniczej na dwie kolejki przed końcem pojawiło się rozluźnienie, które skutkowało przegraniem po jednym secie z ZSAiO Swarożyn oraz KS Jedynka Pelplin (gimnazjalistki z Pelplina tego dnia pokonały 2 - 0 bez większego problemu starsze koleżanki z ZSAiO Swarożyn).

Z kolei zawodniczki Volley Vasyl wygrały 8 z 11 meczów. Niestety większość zwycięstw udało się odnieść dopiero po tie-breaku i o awansie do finałowej czwórki zadecydował lepszy bilans setów.

KS Tęcza Kamieniec:
Dominika Chmielewska, Alicja Dąbrowa, Katarzyna Demko, Ewa Karasińska, Patrycja Koper, Wiktoria Korwek, Patrycja Siemianowska, Andżelika Szagała, Daria Tomaszewska
Trener: Daniel Szczepański

Volley Vasyl Susz:
Kinga Bendelewska, Karina Budzelewska, Magda Celanowicz, Laura Grzechowiak, Magda Jażdżewska, Magda Kawicka, Natalia Kołecka, Katarzyna Krupska, Oliwia Marchlewska, Barbara Mazińska, Wiktoria Smolarska, Patrycja Szagała, Wiktoria Wisznicka. Trener: Zbigniew Wasilewski

Klasyfikacja końcowa rundy zasadniczej:

Miejsce Nazwa drużyny Ilość meczów Wygrane Przegrane Stosunek setów Punkty

1 Tęcza Kamieniec 11 11 0 22:2 31 2 I LO Tczew 11 10 1 20:4 28 3 UKLO Tczew 11 9 2 19:5 27 4 Volley Vasyl Susz 11 8 3 16:8 22 5 Gimnazjum Gniew I 11 7 4 16:9 22 6 ZSAiO Swarożyn 11 4 7 11:15 14 7 UKS Fara I 11 4 7 10:14 14 8 II LO Tczew 11 5 6 10:15 12 9 ZSBiO Tczew 11 3 8 7:17 9 10 KS Jedynka Pelplin 11 2 9 7:18 9 11 UKS Fara II 11 2 9 5:19 6 12 Gimnazjum Gniew II 11 1 10 3:20 4