wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 grudnia 2015, 19:03

(Fot. Info Iława. )

Stało się to, na co nadzieję mieli kibice piłki ręcznej z Iławy, sami zawodnicy i kadra szkoleniowa. Szczypiorniści ITR-u Jezioraka Iława wygrali dzisiaj przed własną publicznością 25:24 z wiceliderem III ligi, Bellatorem Ryjewo.

Goście z Ryjewa zaliczyli swoją pierwszą porażkę w sezonie. Wszystko za sprawą świetnej dyspozycji zawodników sekcji piłki ręcznej ITR-u Jezioraka Iława, którzy w rozegranym dzisiaj spotkaniu udowodnili, że potrafią grać skutecznie i efektownie.

Świetna w wykonaniu naszych reprezentantów była zwłaszcza pierwsza połowa dzisiejszego meczu, w której to od początku inicjatywa na parkiecie należała do gospodarzy. Z minuty na minutę zawodnicy ITR-u powiększali swoje prowadzenie nad zespołem przyjezdnych. Warto też wspomnieć o świetnej postawie bramkarza naszego zespołu Miłosza Kapcińskiego, który kilkakrotnie efektownymi interwencjami uchronił nasz zespół przed utratą bramek. Pozwoliło to na zakończenie pierwszej połowy spotkania wynikiem 13:9.

W drugiej połowie goście grali już dużo lepiej, co pozwoliło im na częściowe odrobienie strat. Przewaga Jezioraka stopniała tylko do jednej bramki, ale na szczęście zawodnicy ITR-u wytrzymali presję i nie oddali prowadzenia już do końca meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25:24.