(Fot. Archiwum MKS-u Zryw-Volley Iława.)

Po raz kolejny kadetkom MKS-u ZRYW-VOLLEY Iława dane było rywalizować o prymat w lidze wojewódzkiej. W niedzielę, 6 grudnia, przed publicznością w Ostródzie nasze zawodniczki pokonały kolejno UKS SPARTĘ Braniewo 3:2 oraz MS MLKS Foto Ola Ostróda 3:0.

Szczególnie pierwszy mecz z młodziutkimi, debiutującymi w pierwszej lidze siatkarkami z Braniewa był bardzo dramatyczny i pełen sportowych emocji. Zawodniczki Sparty zaskoczyły nasz zespół doskonałą zagrywką, ale też bardzo odważnie i skutecznie grając w ataku i obronie. Kadetki Zrywu musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i po trwającym przeszło dwie godziny meczu pokonały przeciwniczki w piątym secie 24:22!

W drugim meczu zespół gospodyń MS MLKS Foto Ola Ostróda tylko do połowy każdego seta dotrzymywał kroku naszym siatkarkom, potem było widać doświadczenie naszych zawodniczek, które skutecznie grały w końcowych fazach każdego seta, wygrywając pewnie 3:0.

- Cieszy nas zwycięstwo w obu meczach i to, że zapiszemy na nasze konto kolejne 16 punktów rankingowych ligi wojewódzkiej - komentuje trener Mieczysław Pietroczuk. - Bardzo dramatyczny przebieg miał mecz ze Spartą Braniewo. Zespół ten lideruje w lidze młodziczek i nie mieliśmy okazji analizować gry tej drużyny. Na szczęście w naszym zespole mamy doświadczone zawodniczki, które w trudnych dla nas momentach brały ciężar gry na swoje barki. Muszę obiektywnie pochwalić postawę zespołu z Braniewa i myślę, że może ona włączyć się do walki o mistrzowski tytuł w kategorii kadetek.

Kolejny, trzeci turniej rankingowy I ligi wojewódzkiej odbędzie się w Iławie w sobotę, 19 grudnia.

KADETKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Joanna KARPIŃSKA - kapitan zespołu, Sylwia RADUSZEWSKA, Aleksandra TOMASZEWSKA, Weronika WRZESIŃSKA, Natalia MEJKA, Zuzanna ŚWIĘTOCHOWSKA, Kamila SITNIK - libero

oraz Wiktoria STĘPIEŃ, Agata KOWALSKA, Monika KOWALSKA, Martyna BIAŁECKA, Katarzyna MIECZŁAWSKA.

Trenerzy: Małgorzata, Marzena i Mieczysław PIETROCZUK.

WYNIKI DRUGIEGO TURNIEJU RANKINGOWEGO LIGI WOJEWÓDZKIEJ KADETEK:

I LIGA:

1.MKS Zryw-Volley Iława 2 4 6:2 2.SMS MLKS Foto Ola Ostróda 2 3 3:4 3.SPS Sparta Braniewo 2 2 3:6 MKS Zryw-Volley Iława - SPS Sparta Braniewo 3:2 (25:22, 23:25, 25:18, 21:25, 24:22) SMS MLKS Foto Ola Ostróda - SPS Sparta Braniewo 3:1 (24:26, 25:23, 25:13, 25:15) SMS MLKS Foto Ola Ostróda - MKS Zryw-Volley Iława 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)