wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2015, 08:53

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Zdjęcie ilustracyjne. )

Drużyna ITR-u Jeziorak Iława bardzo dobrze zainaugurowała nowy sezon piłkarski w B-klasie. Z wyjazdowego spotkania w Gwiździnach, gdzie iławianie zamierzyli się z miejscowym Wichrem, podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego przywieźli komplet punktów.

Od początku spotkania w Gwiździnach to iławianie prezentowali się lepiej, jednak na wymierne skutki ich przewagi na boisku trzeba było poczekać niemal do końca pierwszej połowy. Wynik spotkania otworzył w 44. minucie grający trener Wojciech Figurski, który skutecznym strzałem głową zdobył dla ITR-u pierwszego gola w tym meczu i sezonie. W 70. minucie na 2:0 podwyższył Krzysztof Kressin. Już w końcówce spotkania, w 90. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Daniel Madej, ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 3:0 dla Jezioraka. Choć było to zwycięstwo zasłużone, to trzeba przyznać, że również gospodarze stworzyli w tym meczu kilka groźnych sytuacji.

Swoje dwa kolejne spotkania piłkarze Jezioraka rozegrają również na wyjeździe. W niedzielę, 6 września, o godzinie 16:00 zmierzą się z Iskrą Smykówko (w Smykowie), a dwa tygodnie później (w niedzielę, 20 września) zagrają z Mewą Smykowo. Pierwszy B-klasowy mecz w wykonaniu zawodników Jezioraka na stadionie przy Sienkiewicza będzie moża zobaczyć dopiero 26 września, będzie to mecz derbowy z GKS-em Szymbark. Wcześniej, bo już w środę, 2 września, Jeziorak zagra na własnym boisku z A-klasową Osą Ząbrowo w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Wicher Gwiździny - ITR Jeziorak Iława 0:3 (0:1)