wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 sierpnia 2015, 20:07

(Fot. Info Iława. )

Piłkarze i działacze Huraganu Morąg przed meczem w Wikielcu byli bardzo pewni siebie i otwarcie zapowiadali, że jedynym satysfakcjonującym dla nich wynikiem będzie zwycięstwo. Tak też się stało, choć pierwsza połowa jeszcze tego nie zapowiadała.

Do przerwy obie drużyny grały przeciętnie, nie stwarzając zbyt wielu ciekawych sytuacji. Wyjątkiem były dwa groźne strzały napastników gości i jedna przypadkowa akcja w wykonaniu gospodarzy, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym piłka po rykoszecie trafiła w słupek. Piłkarze GKS-u w tej części spotkania trzymali się jednak dzielnie i nie stracili bramki.

Druga połowa była już w wykonaniu gospodarzy bardzo słaba. Jak skomentował szkoleniowiec GKS-u Andrzej Biedrzycki, jego podopieczni najwyraźniej byli myślami w innym miejscu. Kibice obejrzeli dużo strat, niecelnych podań i błędów w obronie. Za to piłkarze Huraganu z minuty na minutę rozkręcali się, co chwilę zagrażając bramce Elżanowskiego. Goście praktycznie nie schodzili z połowy wikielczan. W końcu, w 60. minucie, wisząca w powietrzu bramka padła. Jej autorem był najlepszy obecnie snajper Huraganu, Radosław Stefanowicz. Już minutę później powinno być 2:0, ale piłkarz Morąga po wymanewrowaniu bramkarza i, będąc już sam na sam z pustą bramką, posłał piłkę "panu Bogu w okno". Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Chwilę później, w 64. minucie Paweł Galik podwyższył wynik na 2:0. Goście mogli jeszcze co najmniej dwie-trzy sytuacje zakończyć bramką, ale na szczęście dla wikielczan, brakowało im skuteczności i zimnej krwi.

Swoje kolejne spotkanie GKS Wikielec rozegra w najbliższą środę, 26 sierpnia, o godzinie 17:00 w Szczuczynie z miejscową Wissą.

GKS Wikielec - Huragan Morąg 0:2 (0:0)

Bramki: Stefanowicz (60), Galik (64).

Składy

GKS Wikielec: Filip Elżanowski, Przemysław Kruszyński, Adrian Żukiewicz, Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Borys Piórkowski, Piotr Łysiak, Paweł Tomkiewicz, Remigiusz Sobociński, Krystian Oleszko, Michał Piceluk. Rezerwowi: Dawid Strózik, Kamil Ludwiczak, Piotr Suchocki, Adam Kołakowski, Paweł Sagan, Michał Kwiatkowski, Mateusz Jajkowski, Trener: Andrzej Biedrzycki.

Huragan Morąg: Mateusz Imianowski, Jakub Lipka, Paweł Przybylski, Tomasz Szawara, Paweł Podhorodecki, Daniel Mlonek, Sebastian Zajączkowski, Wiktor Biedrzycki, Radosław Stefanowicz, Paweł Galik, Radosław Lenart. Rezerwowi: Bartosz Dzikowski, Kamil Kopycki, Daniel Chiliński, Piotr Bogdziewicz, Rafał Witkowski, Paweł Szymański, Mateusz Czorniej. Trener: Czesław Żukowski.