wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2015, 10:34

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

To był fatalny start dla trzech naszych beniaminków, którzy zgodnie przegrali swoje inauguracyjne spotkania.

Jako pierwszy, bo już w piątek, na murawę wyszedł zespół z Wikielca. Nasz jedynak w III lidze, mimo iż w całym spotkaniu stworzył więcej sytuacji podbramkowych, musiał uznać wyższość zespołu z Grajewa i przegrał 1:3. Na następny mecz podopieczni trenera Biedrzyckiego udadzą się w środę, 12 sierpnia, do Kętrzyna, gdzie powalczą o punkty z miejscową Granicą. Kętrzynianie w ostatnim, rozegranym u siebie meczu wysoko przegrali 1:5 z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Debiutująca w IV lidze Unia Susz podejmowała z kolei lokalnego rywala - zespół Motor Lubawa. Bramkę na wagę 3 punktów dla lubawian strzelił w 26 minucie Tomasz Śnieżawski. Zespół Unii zdecydowanie lepiej prezentował się w pierwszej połowie, gdzie miał kilka szans na zdobycia gola, ale świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Motoru uchronił zespół z Lubawy przed utratą gola. Po przerwie goście starali się utrzymać jednobramkowe prowadzenie i skupili się na grze defensywnej, na którą nie mogli znaleźć recepty podopieczni Jarosława Płoskiego. Spotkanie skończyło się skromnym zwycięstwem Motoru 1:0. Kolejny mecz Unia rozegra w najbliższą środę, 12 sierpnia, o godz. 17:00 w Barczewie z tamtejszą Pisą.

Najbardziej rozczarowali powinni czuć się piłkarze Czarnych Rudzienice, którzy w meczu inaugurującym V-ligowe rozgrywki na własnym boisku przegrali aż 0:5 z Radomniakiem Radomno. Z zespole z Radomna znakomite spotkanie rozegrał Przemysław Grabowski, który aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Po jednej bramce zanotowali również Górzyński i Jarzębowski. W następnej kolejce Radomniak Radomno podejmie u siebie zespół Ewingi Zalewo. Mecz odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 17:00. Z kolei Czarni Rudzienice zagrają u siebie z zespołem GSZS Rybno. Spotkanie również zaplanowane jest na 12 sierpnia na godzinę 17:00.

Sparingi:

GKS Szymbark - Osa Ząbrowo 0:8. Bramki dla Osy strzelili: Pietruszewski (3), Borkowy (2), Zagórny, Olszewski, Boros.

Orzeł Ulnowo - Pogoń Gardeja 4:3. Bramki dla Orła strzelili: Wilczak (2), Karolewski, Klimek.

Jeziorak Iława - Pogoń Prabuty 4:0. Bramki dla Jezioraka strzelili: Ćwikliński, Figurski, Madej, Kuchnik.