wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2015, 06:35

(Fot. Info Iława. )

Przygotowujący się do rozpoczęcia sezonu w B klasie ITR Jeziorak Iława zanotował kolejną wygraną w meczu sparingowym. Tym razem podopieczni Wojciecha Figurskiego w meczu na własnym boisku pokonali A-klasową Pogoń Prabuty 4:0.

Od pierwszych minut mecz przebiegał pod dyktando iławian, którzy całkowicie zdominowali rywala i, spokojnie rozgrywając piłkę, co chwilę tworzyli groźne sytuacje. Pierwszą bramkę dla ITR-u dość szybko, bo po 20 minutach gry, zdobywa Ćwikliński. Na 2:0 pod koniec pierwszej połowy podwyższa pięknym strzałem z rzutu wolnego w okienko Wojciech Figurski.

Po zmianie stron Jeziorak mimo dwubramkowego prowadzenia dalej dążył do zdobycia kolejnych goli. Sztuka ta udała się najpierw Madejowi, a później Kuchnikowi.

Przy wyniku 4:0 obraz gry uległ niewielkiej zmianie, a to za sprawą ambitnie grających piłkarzy Pogoni, którzy w samej końcówce byli bliscy strzelenia honorowej bramki.

Ciekawostką w tym meczu był występ Krzysztofa Mądrego, którego do tej pory znawcy sportu kojarzyli tylko z występów na parkietach koszykarskich. Obecny zastępca dyrektora ICSTiR-u postanowił jednak spróbować swoich sił w piłce kopanej i od kilkunastu dni trenuje wspólnie z zespołem Jezioraka.