wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2015, 11:53

(Fot. Karol Synowiec. )

W drugim meczu kontrolnym przygotowujący się do sezonu zespół ITR-u Jeziorak Iława pokonał na wyjeździe V-ligowego Delfina Rybno 4:1.

Początek spotkania nie zapowiadał korzystnego dla Jezioraka rozstrzygnięcia, bowiem kilkakrotnie mocno zaatakowali gospodarze i tylko dzięki dobrej dyspozycji Sobiecha i braku skuteczności gospodarzy zawodnicy ITR-u uniknęli utraty bramki. Podopieczni Wojciecha Figurskiego przetrwali napór przeciwnika i sami skutecznie zaatakowali. Dwukrotnie celnym strzałem popisał się Mateusz Harmaciński, który wyprowadził zespół na dwubramkowe prowadzenie. Rybno w pierwszej połowie zdołało jednak odpowiedzieć golem kontaktowym. W efekcie na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 2:1 dla iławian.

Druga połowa to coraz lepsza gra Jezioraka, czego efektem były dwie kolejne bramki. Tym razem na listę strzelców wpisali się Madej i Ćwikliński. Jeziorak tym samym po porażce 0:1 z Osą Ząbrowo zanotował pierwsze zwycięstwo sparingowe w okresie przygotowawczym. Następny mecz iławianie zagrają 8 sierpnia w Prabutach z miejscową Pogonią.

W drużynie Jezioraka w tym meczu nie mogło wystąpić kilku podstawowych zawodników, byli to Kressin, Rzeźnikiewicz, Ostanek i Kaszlewicz. W zastępstwie ich wystąpiło kilku juniorów, którzy pozytywnie wyróżnili się szczególnie w grze defensywnej iławskiej drużyny.

W innych meczach kontrolnych lokalnych drużyn padły następujące wyniki:

Motor Lubawa - Orzeł Ulnowo 10:3 Osa Ząbrowo - Powiśle II Dzierzgoń 1:4 Radomniak Radomno - Ossa Biskupiec 7:2 Nie odbył się mecz Unii Susz z Pomezanią Malbork. Unia zagra z Czarnymi Rudzienice w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:00 na boisku w Rudzienicach.