wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 kwietnia 2015, 17:44

Wypadek samochodowy w centrum, pobicie w miejskiej fosie, atak epilepsji i reanimacja wyciągniętego z wody mężczyzny- z takimi bardzo realistycznie zainscenizowanymi sytuacjami musieli sobie poradzić uczestnicy XXIII Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się dzisiaj w iławskim "mechaniku" oraz nad brzegiem Małego Jezioraka. Najlepsi w kategorii szkół średnich okazali się uczniowie "budowlanki", natomiast wśród gimnazjalistów pierwszą lokatę zajęli reprezentanci Samorządowego Gimnazjum nr 1.

Zawody rozpoczęły się od części teoretycznej, później natomiast uczestnicy XXIII Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zmierzyli się z zadaniami wymagającymi od nich wysokich umiejętności praktycznych. Wśród zainscenizowanych na potrzeby zawodów sytuacji był wypadek samochodowy, w którym ucierpiało m.in. małe dziecko, bójka, w wyniku której dwie osoby zostały poszkodowane, a także reanimacja wyciągniętego z wody mężczyzny i atak epilepsji.

Podsumowanie zawodów oraz wręczenie wyróżnień odbyło się w iławskim "mechaniku". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku, którzy zdobyli 221 punktów. Na miejscu drugim uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie (212 punktów), a na trzecim - Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie (208 punktów). Na miejscu czwartym zawody ukończyli reprezentanci Zespołu Szkół Rolniczych w Kisielicach (205 punktów), na piątym - uczniowie z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja (183 punkty), natomiast na szóstym - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie (116 punktów). Zwycięzcy, uczniowie iławskiej "budowlanki", będą reprezentować okręg w zawodach na kolejnym szczeblu, które odbędą się w maju w Olsztynie.

W kategorii gimnazjów, pierwszą lokatę zajęli uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr w Iławie (190 punktów), drugą - iławskie Gimnazjum nr 2 (174 punkty), na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach (169 punktów), a na czwartym - Publiczne Gimnazjum w Kisielicach (122 punkty).

Część pierwsza: XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Część druga: gala podsumowująca zawody i wręczenie wyróżnień