wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lutego 2015, 13:06

(Fot. Archiwum MKS Zryw-Volley Iława.)

W sobotę, 21 lutego, odbył się Piąty Turniej Iławskiej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt. Był to ostatni turniej Edycji Jesień - Zima 2014-2015.

Tym razem do turnieju zgłosiło się sześć zespołów dziewcząt, które rywalizowały w grupach po trzy zespoły. Następnie, zostały rozegrane mecze półfinałowe i o miejsca 1-6 w turnieju.

Po raz kolejny zwyciężyły Marta Kroplewska i Zuzanna Świętochowska, które po zaciętym meczu w finale pokonały Biankę Konopka i Weronikę Wrzesińską.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Ligi po pięciu turniejach zwyciężyła Marta Kroplewska, która zgromadziła 48 punktów rankingowych i wyprzedziła Wiktorię Stępień i Monikę Kowalską, które po pięciu turniejach zgromadziły po 36 punktów.

Łącznie w całej edycji udział w lidze wzięło czterdzieści jeden dziewcząt z rocznika 2000 i młodszych.

Wkrótce zapowiedzi kolejnej edycji, organizatorzy na pewno postarają się o ciekawe atrakcje.

Gościem turnieju był zawodnik Zrywu, Maciej Rudol (Mistrz Świata w Siatkówce Plażowej U-23), który tym razem losował nagrody dla uczestniczek zawodów i wraz z organizatorami zawodów wręczał pamiątkowe medale i dyplomy dla najlepszych zespołów.