wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2016, 10:39

(Fot. Karol Synowiec.)

Wczoraj, 12 lutego, ITR Jeziorak Iława rozegrał drugi już mecz kontrolny, tym razem rywalem był zespół lidera A klasy „Czarni Rudzienice". Po dobrym meczu iławianie wygrali 3:1.

Obydwie drużyny potraktowały sparing bardzo poważnie, wystawiając swoje optymalne składy. Spotkanie rozpoczęło się od szybko zdobytej bramki dla gości, bo już w 5 minucie. Od strzelenia gola zespół Czarnych przejął lekko inicjatywę i starał się kontrolować przebieg gry. Dopiero w 45 minucie po bramce samobójczej Jeziorakowi udało się doprowadzić do remisu. Strzelona bramka na tyle zmotywowała iławian, że w drugiej połowie to już oni dominowali na boisku i raz za razem doprowadzali do sytuacji bramkowych. W 60 minucie na prowadzenie zespół ITR-u wyprowadził Łukasz Malanowski, wykorzystując rzut karny. Kwadrans przed końcem meczu, wynik na 3:1 ustalił Ćwikliński.
Po meczu trener ITR Jeziorak, Andrzej Tołstik nie krył radości z postawy i wyniku swojej drużyny.
- Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu, szczególnie cieszę się, że tak szybko wkomponowali się w drużynę nowi zawodnicy - skomentował trener Tołstik. - Myślę, że wygrana po dobrym spotkaniu z liderem A-klasy pokazała, że idziemy w dobrą stronę.

Następny sparing ITR Jeziorak rozegra 21 lutego o godz 16:30 z zespołem Pogoni Prabuty. Mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym kompleksu sportowego przy ul. Sienkiewicza.