wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 sierpnia 2014, 11:08 komentarzy 1

Pochodzący z Iławy siatkarz, Maciej Rudol, grający w parze z Maciejem Kosiakiem, już w pierwszym, rozegranym w czwartek (21 sierpnia) spotkaniu prestiżowego turnieju siatkówki plażowej Grand Slam Stare Jabłonki, zaprezentował doskonałą dyspozycję. Rozstawieni z numerem 30. Polacy pokonali trzecią parę zawodów, Brazylijczyjów Alison i Bruno.

Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00 w czwartek, 21 czerwca i trwał raptem 37 minut. Polacy po bardzo dobrej grze zasłużenie wygrali spotkanie w dwóch setach: w pierwszym dość gładko z wynikiem 21:14. Bardziej zacięty był drugi set, ale i ten zakończył się wynikiem korzystnym dla polskiej pary - 24:22.

Styl gry Rudola i Kosiaka zrobił ogromne wrażenie na obserwatorach spotkania. Po tym zwycięstwie o Polakach mówi się jako o "czarnych koniach" elitarnego turnieju w Starych Jabłonkach.