wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2017, 17:58 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Przełomowa 14. kolejka spotkań w III lidze - GKS Wikielec zanotował dzisiaj swoje pierwsze zwycięstwo i komplet punktów w tej klasie. W rozegranym na stadionie w Wikielcu meczu gospodarze 3:0 pokonali rezerwy warszawskiej Legii, w ten deszczowy i wietrzny dzień sprawiając kibicom wiele radości.

Z niesprzyjającą pogodą zmagali się dzisiaj nie tylko kibice, ale oczywiście także piłkarze. Na boisku w tych trudnych warunkach wiele było przypadkowości i niedokładności, po obu stronach.

Lepiej prezentował się GKS Wikielec, gospodarzom udało się narzucić swój styl gry i skutecznie atakować. Wynik otworzył już w 9 minucie spotkania Remigiusz Sobociński, po jednym trafieniu dołożyli jego klubowi koledzy Piotr Kacperek i Cezary Nowiński. Niewiele brakowało, by zwycięstwo GKS-u było jeszcze wyższe. Niewykorzystana pozostała sytuacja sam na sam z bramkarzem Rafała Śledzia z 55 minuty. Ten sam piłkarz musiał dzisiaj wcześniej opuścić boisko. W 85 minucie arbiter pokazał mu drugą żółtą kartkę i zespół GKS-u mecz musiał kończyć w dziesiątkę. Nie wpłynęło to jednak na wynik - goście nie odpowiedzieli ani jednym trafieniem, a golkiper gospodarzy Jacek Malanowski zachował dzisiaj czyste konto.

Dzięki zwycięstwu GKS odnotował awans z 18 na 17 lokatę w tabeli III ligi. Zespół dotychczas uzbierał 6 punktów.

W następnej, 15. kolejce III-ligowych zmagań podopieczni trenera Arkadiusza Klimka na wyjeździe zagrają z Olimpią Zambrów.

GKS Wikielec - Legia II Warszawa 3:0 (2:0)