wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2017, 19:55
W Suszu Jeziorak Iława podejmował dzisiaj Sambora Tczew.

Niezwykle zacięty i ostry mecz II ligi piłki ręcznej rozegrali dzisiaj w Suszu Jeziorak Iława i Sambor Tczew. Na swoją korzyść rozstrzygnęli go przyjezdni - zespół bardzo doświadczony, będący przeciwnikiem, którego w II lidze obawia się każdy. Znów niewiele zabrakło jednak, by drużyna Grzegorza Balińskiego wywalczyła lepszy rezultat.

Oba zespoły wyszły na parkiet suskiej hali bardzo zmotywowane i gotowe do walki o każdy punkt. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i ostry. W pierwszej połowie skuteczniejsi w ataku byli goście, którzy stopniowo zaczęli odjeżdżać Jeziorakowi, w 12. minucie spotkania uzyskując już 6-bramkową przewagę 11:5. Zawodnicy zespołu z Iławy starali się jednak gonić wynik i do końca pierwszej połowy udało się doprowadzić do zmniejszenia przewagi gości do trzech punktów (19:16).

W drugiej odsłonie zawodnicy Grzegorza Balińskiego znów rzucili się do odrabiania strat, jednak wymagający przeciwnik nie pozwalał się dogonić, utrzymując co najmniej 1, 2-bramkową przewagę. W ostatnich, bardzo nerwowych minutach spotkania niewiele brakowało do remisu, ale ostatecznie nie udało się wyrównać i mecz zakończył się rezultatem 35:37.

- Każdy z nas czuje niedosyt, ponieważ przeciwnik był w zasięgu - komentuje bramkarz Jezioraka Miłosz Kapciński. - Gdyby udało mi się obronić kilka piłek więcej, wynik byłby inny. To samo mówią inni zawodnicy: gdyby nie popełnili błędu i zdobyli bramkę... Na pewno walczyliśmy do samego końca i na pewno napsuliśmy naszemu dzisiejszemu rywalowi sporo krwi. To jednak czołowa drużyna II ligi.

Na spotkanie w Suszu wybrało się około 200 kibiców. W następnym tygodniu szczypiorniści Jezioraka pauzują. Swoje najbliższe spotkanie rozegrają w sobotę, 18 listopada, na wyjeździe z MOSiR-em Kętrzyn.