wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2018, 18:12

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

W niedzielę 28 stycznia w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu odbyła się kolejna seria gier w Suskiej Lidze Futsalu. Kibice, którzy licznie zapełnili suski obiekt, na pewno nie żałowali - mecze stały na wysokim poziomie i trzymały w napięciu do końca.

W ośmiu rozegranych meczach mieliśmy trzy dogrywki. Wszyscy jednak czekali na te najważniejsze spotkania, czyli te o miejsca 1-4. W pierwszym meczu półfinałowym Gajerek zmierzył się z drużyną Auto Handel Trans Cars. Początek meczu z przewagą AH Trans Cars, którą udokumentowali bramką na 1-0. Ogółem mecz obfitował w dużo sytuacji podbramkowych, jednak tego najważniejszego, czyli wielu bramek, nie zobaczyliśmy. Po przerwie Gajerek nie miał już nic do stracenia i wyrównał po bramce Krzysztofa Paczkowskiego. Zmotoryzowani, mając w składzie kilku zawodników z III ligi, próbowali robić wszystko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wtedy potężnym strzałem popisał się Paweł Kuchnik z Gajerka, który umieścił piłkę w samym okienku bramki przeciwnika i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później osłabił swój zespół, otrzymując czerwoną kartkę. Zostały dwie minuty efektywnego czasu gry i tak drużyna z Iławy musiała bronić wyniku. AH Trans Cars, grając z przewagą jednego zawodnika, cały czas znajdował się pod bramką Gajerka, ale ci drudzy bardzo dobrze bronili i dowieźli zwycięstwo do końca.

W drugim meczu Auto Handel Paszynin zmierzył się z ekipą United Chicken. Szybko strzelona bramka dla AH Paszynin przez Pawła Bieńkowskiego ustawiła trochę mecz i suszanie spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku do stanu 4-1. Później ambitna ekipa United Chicken, nie mając nic do stracenia, goniła wynik i na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry udało się wyrównać. Dogrywka była już bardziej wyrównana, ale ostateczny cios zadali zawodnicy United Chicken, sprawiając niespodziankę i awansując do finału SLF.

Ostatecznie w meczu o 3. miejsce zagrają faworyci półfinałów, Auto Handel Trans Cars i Auto Handel Paszynin, zaś w wielkim finale Suskiej Ligi Futsalu - iławski Gajerek i United Chicken.

Mecze finałowe Suskiej Ligi Futsalu odbędą się w sobotę 3 lutego w hali CSiR. Początek gier wyjątkowo dopiero o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich kibiców do dopingu.