wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2018, 08:39 komentarzy 4

(Fot. Archiwum klubu.)

Bardzo dobre spotkanie sparingowe rozegrali w środę w Ostródzie zawodnicy z Wikielca. W rozegranym tam test-meczu pokonali miejscowego Sokoła, rywala z tej samej klasy rozgrywkowej, 4:2 po bramkach Mateusza Jajkowskiego, Rafała Śledzia (2) i Piotra Kacperka.

W pierwszej połowie bardzo aktywni byli piłkarze z Ostródy. Po przerwie do ataku ruszyli podopieczni trenera Arkadiusza Klimka i to oni częściej gościli pod bramką rywala.

W 50 min. Mateusz Jajkowski dość odważnie uderzył i zdobył wyrównującą bramkę. Potem Rafał Śledź wykorzystał fatalny błąd bramkarza Sokoła i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Trzecie trafienie dla "Gieksy" także było zasługą dobrze tego dnia dysponowanego Śledzia. Gospodarze w 85 min. po rzucie karnym zdobyli kontaktowego gola, ale zwycięstwo w końcówce przypieczętował Piotr Kacperek.

Trener Klimek w tym meczu testował młodego Miłosza Olejniczaka. Ten młodzieżowiec z Lubawy spodobał się wszystkim, grał bardzo walecznie. Dobre 5 minut zagrał inny młody piłkarz, bramkarz Krystian Augustyniak. Następny mecz Wikielec zagra w sobotę 17 lutego na wyjeździe z Wdą Świecie.

Rolimpex GKS Wikielec: Malanowski, Kolcz, Górski, Kacperek, Wrzosek, Jajkowski Mateusz, Piórkowski, Tomkiewicz, Gurow, Nowiński, Sobociński oraz Śledź, Wypniewski, Jajkowski Szymon, Liedtke, Augustyniak, Olejniczak.

Sokół Ostróda – Rolimpex GKS Wikielec 2:4

40 min. 0:1
50 min. 1:1 Mateusz Jajkowski
51 min 1:2 Rafał Śledź
62 min. 1:3 Rafał Śledź
85 min. 2:3 (karny)
89 min. 2:4 Piotr Kacperek