wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2018, 16:44

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Niewiele zespołów z aktualnej okręgówki może się pochwalić urwaniem punktów liderowi tych rozgrywek, drużynie Jezioraka Iława. Dzisiaj ta sztuka udała się Huraganowi II Morąg. Zespoły podzieliły się punktami po remisie 2:2 (1:1).

Trzeba przyznać, że szósta ekipa V ligi dzielnie stawiła czoło pewnie liderującemu w tej klasie Jeziorakowi. Zespoły stworzyły wyrównane i emocjonujące sportowe widowisko. Wynik otworzył Krzysztof Kressin, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonane przez Daniela Madeja. Jednak goście zdołali odpowiedzieć bramką i na przerwę zespoły schodziły z remisem 1:1.

W drugiej połowie, w 64 minucie, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Krzysztof Kressin. Jeziorak grał w osłabieniu, ale mimo to znów wyszedł na prowadzenie, tym razem na listę strzelców wpisał się Wojciech Figurski. Już wydawało się, że kibice Jezioraka, którzy wybrali się z zespołem na ten mecz (a była to grupa licząca około 120 osób) będą się cieszyć ze zwycięstwa, gdy gospodarze znów doprowadzili do wyrównania. Mocny strzał z 90 minuty nie pozostawił Kamilowi Jędrzejewskiemu szans.

W następnej, 23. kolejce Jeziorak Iława na stadionie przy Sienkiewicza podejmie zespół Dąb Kadyny, ekipę obecnie plasującą się tuż za V-ligowym podium.