wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 maja 2018, 20:13 komentarzy 3

(Fot. Wiesław Raczkowski.)

Po ostatniej wygranej z Sokołem Ostróda kibice liczyli na więcej, ale lepszej passy nie udało się podtrzymać. 2:3 uległ GKS Wikielec Victorii Sulejówek w rozegranym dzisiaj na stadionie w gminie Iława meczu 26. kolejki III ligi. Przyjezdni byli dzisiaj lepszym zespołem.

Do Wikielca przyjechał zespół "na fali" - Victoria w poprzednich czterech meczach odniosła trzy zwycięstwa i raz zremisowała. Dobrą formę zawodników z Sulejówka widać było także w Wikielcu.

Mecz zaczął się dla gospodarzy dość pechowo, bo od bramki samobójczej. W 12 minucie jeden z obrońców Wikielca interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej siatki. W 30 minucie, po ładnym strzale z dystansu wyrównał Adrian Płoski. Kolejną bramkę kibice oglądali po niespełna dziesięciu minutach. Przyjezdnym dał prowadzenie Wojciech Wocial, jeden z czołowych zawodników drużyny gości. Na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 2:1 dla Victorii.

W drugiej połowie na kolejną bramkę trzeba było czekać aż do 80 minuty. Malanowskiego pokonał Bartosz Wiśniewski. Rozmiar porażki gospodarzy zmniejszył w 89 minucie Szymon Jajkowski, który efektownym strzałem z około 20 metrów ustalił wynik spotkania na 2:3.

GKS Wikielec - Victoria Sulejówek 2:3 (1:2)

GKS Wikielec: Jacek Malanowski, Mateusz Jajkowski, Piotr Kacperek, Adrian Płoski, Cezary Nowiński, Rafał Śledź, Piotr Wypniewski, Jakub Górski, Sergiej Gurow, Paweł Tomkiewicz, Paweł Kolcz. Rezerwa: Damian Suszczewicz, Szymon Jajkowski, Remigiusz Sobociński, Borys Piórkowski, Kamil Tomczyk.