wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2018, 17:58 komentarzy 4

(Fot. GKS Wikielec.)

Z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, przed tym meczem zajmującą 10. lokatę w III-ligowej tabeli, zmierzył się dzisiaj na wyjeździe GKS Wikielec. Mecz 27. kolejki zasłużenie i wysoko (aż 5:1) wygrali gospodarze.

Mecz rozpoczął się źle dla gości z Wikielca, którzy już w 5. minucie, za sprawą Pawła Broniszewskiego, stracili pierwszą bramkę. Na boisku dość wyraźnie przeważali gospodarze, ale ta przewaga stopniowo topniała, a GKS dochodził do głosu. Pod bramką przeciwnika widoczna była aktywność Cezarego Nowińskiego i Rafała Śledzia. Ta lepsza gra pod koniec pierwszej odsłony przyniosła rezultat. Po rzucie wolnym do piłki wyskoczył Piotr Kacperek i głową skierował futbolówkę do bramki rywala.

Po tej wyrównanej pierwszej połowie druga przyniosła... pogrom. Plac gry zdominowali całkowicie gospodarze, co chwilę groźnie atakując. Worek z bramkami rozwiązał w 55. minucie Mariusz Gabrych. Świt grał niezwykle skutecznie, doprowadzając do wysokiego i zasłużonego zwycięstwa 5:1.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Rolimpex GKS Wikielec 5:1 (1:1)

GKS Wikielec: Damian Suszczewicz, Mateusz Jajkowski, Piotr Kacperek, Remigiusz Sobociński, Rafał Śledź, Cezary Nowiński, Piotr Wypniewski, Borys Piórkowski, Jakub Górski, Paweł Tomkiewicz, Paweł Kolcz. Rezerwa: Jacek Malanowski, Szymon Jajkowski, Adrian Płoski, Kamil Tomczyk.

1:0 - Paweł Broniszewski (5')
1:1 - Piotr Kacperek (45')
2:1 - Mariusz Gabrych (55')
3:1 - Kamil Wolski (69')
4:1 - Mariusz Gabrych (78')
5:1 - Marcin Kozłowski (89')

W następnej, 28. kolejce III-ligowych zmagań GKS Wikielec podejmie Wartę Sieradz. To spotkanie odbędzie się 11 maja o 18:00.