wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2018, 18:27 komentarzy 3

Piłkarski weekend trwa w najlepsze. W Iławie lider okręgówki, Jeziorak Iława, podejmował drużynę Dąb Kadyny, przed tym spotkaniem plasującą się tuż za V-ligowym podium. Mecz 23. kolejki na swoją korzyść 2:1 rozstrzygnęli gospodarze, ale goście sprawili im dzisiaj trochę kłopotu, zawieszając poprzeczkę dość wysoko, grając odważny, otwarty futbol.

Już w 6. minucie dzisiejszego spotkania płaskim strzałem w długi róg bramkarza Jezioraka pokonał Patryk Bejynka. W 30. minucie, po faulu w polu karnym na Wojciechu Figurskim, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Daniel Madej. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 1:1.

W drugiej połowie, choć Jeziorak przeważał i stworzył kilka dogodnych sytuacji, do 78. minuty utrzymywał się wynik remisowy. Wtedy faulowany był Łukasz Suchocki i arbiter podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny dla Jezioraka. Znów celnie strzelał Daniel Madej, dając Jeziorakowi prowadzenie i zwycięstwo w całym meczu 2:1.