wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 maja 2018, 19:11 komentarzy 9

(Fot. Info Iława.)

Na niedalekim wyjeździe w Radomnie kolejny komplet punktów wywalczył dzisiaj Jeziorak Iława. Ekipa trenera Wojciecha Figurskiego pokonała miejscowego Radomniaka 2:0 po bramkach Radosława Galasa i Wojciecha Figurskiego.

Tylko na początku rozegranego dzisiaj zaległego meczu 16. kolejki rywalizacja była wyrównana. Później widoczna już była przewaga zespołu z Iławy. Gospodarze tracili sporo piłek, co zawodnicy Jezioraka skrzętnie wykorzystywali. Wynik otworzył strzałem z 22 minuty Radosław Galas, a po kolejnych pięciu minutach prowadzenie zespołu z Iławy podwyższył grający trener Wojciech Figurski, któremu asystował Daniel Madej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2, który w drugiej odsłonie nie uległ już zmianie. Jednak odnotować trzeba czerwoną kartkę, jaką dostał w 72 minucie bramkarz Radomniaka. Golkiper gospodarzy został w ten sposób ukarany za interwencję ręką poza polem karnym. Około 80 minuty Radomniak miał dużą, ale niewykorzystaną szansę na zdobycie bramki kontaktowej. Zawodnik gospodarzy nieskutecznie wykonał podyktowany przez arbitra rzut karny - futbolówka przeleciała obok bramki.

Radomniak Radomno - Jeziorak Iława 0:2 (0:2)

Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski, Michał Foj, Krzysztof Kressin, Jakub Słomski, Dawid Kowalski, Remigiusz Parulis, Daniel Madej, Łukasz Święty, Radosław Galas, Aleksander Krajewski, Wojciech Figurski. Rezerwa: Kamil Jędrzejewski, Łukasz Suchocki, Jakub Gula oraz Rafał Kuchnik.