wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 maja 2018, 15:02 komentarzy 5

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Lepsza passa III-ligowego GKS-u Wikielec. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Arkadiusza Klimka przed własną publicznością zremisowali 1:1 Z MKS-em Ełk, a dzisiaj (26 maja) na wyjeździe w Ząbkach pokonali rezerwy Legii Warszawa. Zresztą, nie pierwszy raz. Z jesiennego starcia obu zespołów także zwycięsko wyszedł GKS. Wtedy było 3:0, a dzisiaj 2:1 dla GKS-u.

Legia II Warszawa - Rolimpex GKS Wikielec 1:2

0:1 - Remigiusz Sobociński (17')
1:1 - Mikołaj Kwietniewski (43')
1:2 - Cezary Nowiński (62')

Legia II Warszawa nie wystąpiła dzisiaj w swoim najsilniejszym składzie. Szkoleniowiec dał możliwość gry kilku młodym zawodnikom. Taką szansę skrzętnie wykorzystał GKS, choć początek dzisiejszego spotkania 31. kolejki jeszcze na to nie wskazywał. To gospodarze jako pierwsi poważnie zagrozili bramce rywala. Już w 7 minucie piłka trafiła w poprzeczkę nad głową Damiana Suszczewicza. Natomiast w 17 minucie, po składnej akcji całego zespołu, sprytnym strzałem bramkarza rezerw Legii pokonał Remigiusz Sobociński, dając Wikielcowi prowadzenie. Do przerwy był remis 1:1. Błąd defensywy GKS-u wykorzystał Mikołaj Kwietniewski, doprowadzając do wyrównania.

"Mecz walki" - tak można określić przebieg tego spotkania w drugiej połowie. Oba zespoły chciały wywalczyć komplet punktów. Gospodarze ruszyli do ataku, ale kilkoma dobrymi interwencjami bramkarz uchronił GKS przed utratą goli. Wikielec także szukał swoich szans. W 62 minucie strzał z dystansu, jaki oddał Cezary Nowiński, nie pozostawił golkiperowi gospodarzy szans.

Tym samym rezerwom Legii nie udał się rewanż. W rundzie jesiennej w starciu tych dwóch zespołów komplet punktów też przypadł GKS-owi.

Rolimpex GKS Wikielec: Damian Suszczewicz, Piotr Kacperek, Remigiusz Sobociński, Mateusz Jajkowski, Rafał Śledź, Cezary Nowiński, Piotr Wypniewski, Borys Piórkowski, Sergiej Gurov, Paweł Tomkiewicz, Paweł Kolcz. Rezerwa: Jacek Malanowski, Szymon Jajkowski, Adrian Płoski, Kamil Tomczyk. Trener: Arkadiusz Klimek.