wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 czerwca 2018, 18:01

Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski - złoci medaliści pierwszych w sezonie 2018 zawodów pucharu świata. (Fot. Detlev Seyb/MyRowingPhoto.com.)

W serbskim Belgradzie w dniach 1-3 czerwca rozegrano pierwsze w tym roku zawody wioślarskiego pucharu świata. Pucharowy sezon wyśmienicie rozpoczął pochodzący z Iławy Miłosz Jankowski. W parze z Jerzym Kowalskim wywalczył dzisiaj pierwsze miejsce w swojej konkurencji - dwójce podwójnej wagi lekkiej.

Dwójka Kowalski/Jankowski w miniony piątek wygrała swój bieg eliminacyjny. W sobotnim półfinale też było bardzo dobrze. Biało-czerwoni przypłynęli na metę jako druga załoga, tuż za zawsze groźnymi braćmi O'Donovan z Irlandii. Dzisiaj, 3 czerwca, przyszedł czas na wyścig finału A, gdzie rozegrała się walka o najcenniejsze krążki pierwszych w tym sezonie zawodów pucharu świata. Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski byli bezapelacyjnie najlepsi - ukończyli bieg z czasem 06:13.040 i stanęli na najwyższym stopniu podium. Drudzy byli Belgowie Tim Brys i Niels Van Zandweghe (06:14.090), a trzeci wspomniani już Irlandczycy Gary i Paul O'Donovan (06:14.100).

Sezon zatem zaczyna się wspaniale - od złota. Oby tak dalej!

Walka polskiej dwójki w dzisiejszym biegu finałowym. Fot. Igor Meijer/FISA.