wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2018, 14:17

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

W okręgówce rzadka sytuacja - dzisiaj Jeziorak Iława podzielił się z rywalem punktami. W przedostatniej kolejce podopieczni grającego trenera Wojciecha Figurskiego na wyjeździe zremisowali z Olimpią Olsztynek 1:1.

29. kolejka klasy okręgowej
Olimpia Olsztynek - Jeziorak Iława 1:1 (1:1)

1:0 - Łukasz Malanowski (15')
1:1 - Radosław Galas (32')

Dwie bramki obejrzeli kibice zgromadzeni na meczu lidera z wiceliderem. Wynik otworzyli gospodarze - prowadzenie dał Olimpii w 15 minucie Łukasz Malanowski. Do przerwy Jeziorak odpowiedział jedną bramką Radosława Galasa. Później okazji też nie brakowało, ale sytuacje podbramkowe po obu stronach kończyły się albo niecelnym strzałem, albo dobrymi interwencjami golkiperów.

Jeziorak Iława już od dobrych kilku kolejek ma awans do IV-ligowego grona w kieszeni i nie gra o stawkę. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku dzisiejszego rywala zespołu Wojciecha Figurskiego. Olimpia Olsztynek do samego końca sezonu rywalizuje z Delfinem Rybno o IV-ligowe baraże. Ciekawie zapowiada się zatem ostatni mecz sezonu Jezioraka, który zakończy grę w okręgówce, podejmując właśnie zespół z Rybna. Dzisiaj Delfin aż 6:1 pokonał Dąb Kadyny. By mieć szansę na baraże, za tydzień także musi wygrać.

Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski, Krzysztof Kressin, Dawid Kowalski, Jakub Słomski, Aleksander Krajewski (Michał Foj), Remigiusz Parulis, Łukasz Suchocki, Łukasz Święty (Jakub Gula), Daniel Madej, Radosław Galas, Wojciech Figurski.