wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2018, 11:22

(Fot. MKS Zryw-Volley Iława.)

W niedzielę, 17 czerwca na plaży miejskiej w Iławie odbył się pierwszy Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn z Cyklu Lato z Beach Volley 2018. Do turnieju w kategorii kobiet zgłosiło się osiem zespołów, natomiast w turnieju męskim wystąpiło sześć duetów.

Po sportowej rywalizacji w kategorii kobiet najlepsze okazały się siatkarki MKS-u Zryw-Volley Iława Zuzanna Iwankowska i Wiktoria Borszewska, które w meczu finałowym pokonały klubowe koleżanki Agatę Rudol i Karolinę Wajc. W meczu o trzecie miejsce bezkonkurencyjne okazały się doświadczone wychowanki Zrywu Aleksandra Bludau i Kamila Sitnik, które pokonały młodziutkie zawodniczki Zrywu Nikolę Sołobodowską i Marię Tasarz.

W turnieju mężczyzn zdecydowanie zwyciężył zespół wychowanków Zrywu Szymon Wilemski i Roman Rólkiewicz, pokonując w meczu finałowym Aleksa Cichockiego i Amadeusza Olszewskiego.
Kolejny turniej już w niedzielę, 24 czerwca na plaży miejskiej w Iławie przy ul. Kajki. Rozgrywki można obserwować od godziny 10:30.